Акція «Година землі» у с. Воля Довголуцька на Стрийщині

В часі Великого посту парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Воля Довголуцька активно ініціювали та провели низку заходів, щодо збереження та відновлення навколишнього середовища. Найперше молились екологічну Хресну дорогу, роздуми над якою допомогли кожному молільнику глибше усвідомити відповідальність за Богом сотворений світ. Наступним кроком було організовано працівниками школи та школярами прибирання центральних вулиць села. Протягом кільком неділь поспіль, у храмі після богослужіння, в часі якого під час проповідей роздумували про екологічний гріх, обговорювали про вирішення проблеми прибирання цвинтарного подвір’я.

Плодом цього обговорення було прийнято рішення зібрати пожертви та своїми силами виготовити контейнери для скла, металу та пластику які мають бути встановлені на місцевому цвинтарі протягом тижня.

Іншим заходом у цій акції стала участь молоді,  разом з активними мешканцями села у мандрівці до урочища Грабники де спільно обговорили план щодо відновлення цього прекрасного місця відпочинку і того ж дня провели прибирання цієї території від сміття яке протягом кількох років там нагромаджувалось.

Окремої уваги заслуговує факт прочищення старої дороги від урочища до села. Хтозна, може саме цією дорогою їхали мешканці с. Воля Довголуцька в часі, коли їм була об’явлена Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яка сьогодні зустрічає парафіян нашого храму.

З особливим завзяттям поставились діти до участі в конкурсі малюнку на тему «Бережи красу природи!». У своїх роботах діти малювали природу якою вона є, а також якою вони хочуть її бачити. В часі нагородження всіх учасників солодощами, о. Микола  Стручинський наголосив, що ми маємо бути співтворцями чогось доброго і шанобливо ставитись до Богом даних дарів.

Також в часі цієї акції «Година Землі» школярами було виготовлено  годівничку для пташок і шпаківню які були встановлені на території шкільного подвір’я.

Окрім вище перерахованих заходів вважаємо найбільшим нашим досягненням, що це не є перші ініціативи і далеко неостанні, бо в серцям дітей та молоді щораз більше зростає усвідомлення та прагнення перемінюватись у ставленні до природи та перемінювати плачевну дійсність в якій ми живемо і село буде чистим.

Повідомив о. Микола Стручинський

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.