Архиєрейська Літургія і освячення престолу в храмі с. Ланівка на Стрийщині

hramovyj-praznyk-u-s-lanivka-i-osvyachennya-prestolu-4У вівторок, 8 листопада 2016 року, в день празника святого великомученика Димитрія Мироточця, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, відвідав з душпастирським візитом с. Ланівка Стрийського району, де з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію та звершив чин освячення нового престолу. На подвір’ї храму, з найкращими привітаннями та побажаннями, єпископа зустрічала і вітала численно зібрана парафіяльна громада, та духовенство на чолі з адміністратором храму о. Миколою Матвійчишаком.

Святкове Богослужіння розпочалося з освячення престолу. Саме на престолі, в часі Літургії, звершується найбільше таїнство перетворення хліба та вина в Тіло і Кров Господа Ісуса Христа. Перед освяченням, єпископ разом зі священиками обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, Архиєрей заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

У своїй проповіді владика Богдан зосередив увагу на аспекті мучеництва в духовному житті християнина і плеканні віри, яка дає силу протистояти різноманітним викликам.  Після привітань та многоліття наприкінці Літургії всі вирушили на традиційне Водосвяття та обхід навколо храму.

“Цей день неодмінно ввійде в історію парафії та цілого села Ланівка. Адже на новому спорудженому та освяченому престолі приноситиметься Безкровна Жертва як за парафію, так і ціле людство. А присутність єпископа, духовного батька для вірних та священиків стала виявом Божого милосердя і духовного зв’язку між ним і всім Божим людом” – зазначив в заключному слові о. Микола Матвійчишак.

Повідомив о. Олег Кобель,
прес-секретар Добрянського деканату