Архиєрейська Літургія та дияконські свячення у катедральному храмі

IMG_036313 березня 2016 року, в Сиропусну неділю, Неділю всепрощення, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, очолив Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия.

В часі богослужіння єпископ уділив дияконські свячення піддиякону Володимиру Гринишину. Звертаючись до присутніх з проповіддю і розважаючи над наближенням Великого Посту, владика Богдан зазначив: «Сьогоднішня неділя має потрійну назву: неділя сиропусна, неділя вигнання Адама із раю і неділя всепрощення. Про вигнання Адама із раю сьогодні пригадуємо, що через гріх людина руйнує саму себе. Знаємо, що гріх увійшов у світ через споживання забороненого плоду. Неділя вигнання Адама із раю показує, що людина стала співучасником гріха і передала цю участь усьому людству. Наше стримання від їжі є знаком, що ми відмовляємось від того, що нас єднає зі злим духом, єднає і відтак поневолює. А постити це означає – шукати божественного життя. І ті обмеження, які накладаємо на себе у Великому Пості є для того, щоб кожен з нас зрозумів як ми далеко відійшли від Бога і як ще нам багато потрібно зусиль для того, щоб Його віднайти».

«І третя назва сьогоднішньої неділі – неділя всепрощення. Прощати це, мабуть, одна з найважчих речей у нашому житті, – продовжив Архиєрей,-  і найважливіше є те, щоб ми навчилися прощати, відпускати те зло, яке нам нанесено. Ми маємо прощати і молитися за наших ворогів тому, щоб зло, носіями якого є вони, не перейшло в нас і ми не стали гіршими від них. Зло має силу, але добро є сильнішим. Прощаючи і не впускаючи зло до свого серця, ми впускаємо в нього Христа: Того, хто буде міняти і переображувати нас, обдаровувати нас любов’ю. І як добрий реставратор, крок за кроком, буде відновлювати в нас ту ікону образу і подоби Божої».

«Вступаючи в час Великого Посту, пригадаймо собі, що піст – це відмова від того, що наша людська природа вчинила нормальним – відмова від гріха. Ми повинні його позбутися. І нехай час Великого Посту стане для нас часом пошуку великого скарбу, того образу Божого один в одному», – сказав на завершення єпископ.

Після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а архиєрей поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, мов первомученика архидиякона Стефана, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Богдан вручив дияконові Володимиру дияконські ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний».

Після завершення Літургії владика Богдан привітав диякона Володимира з радісною подією в його житті та побажав йому вірності служінню, до якого Господь його покликав. А насамкінець, єпископ попросив прощення у духовенства та вірян.

Прес-служба Стрийської єпархії