Архиєрейська Літургія та освячення престолу в с. Вовків на Перемишлянщині

img_806421 листопада 2016 року, в день празника Собору Архистратига Михаїла та всіх небесних сил безтілесних, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, відвідав з пастирським візитом парафію святих апостолів Петра і Павла у с. Вовків на Перемишлянщині, де звершив чин освячення нового престолу та очолив Архиєрейську Божественну Літургію. На церковному подвір’ї, з найкращими привітаннями та побажаннями, єпископа зустрічала і вітала численно зібрана парафіяльна громада, на чолі з адміністратором о. Іваном Биковим.

Святкове Богослужіння розпочалося з освячення престолу. Перед освяченням, єпископ разом зі священиками обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, Архиєрей заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю та розважаючи над празником собору Архистратига Михаїла, владика Тарас зазначив, що це свято скеровує наш духовний погляд до невидимого світу та наголосив, що «ангели є Божими посланцями, які допомагають людині завжди і всюди своїм свідоцтвом говорити Богові “так”, поставивши Бога на першому місці у своєму житті та усвідомивши, що усі люди є покликані бути Божими».

В контексті святкування третьої річниці Революції Гідності, єпископ сказав: «Ми хочемо як народ, і маємо на це право, бути свобідними. Але вибрати свободу означає бути свобідними в Бозі, бо свобода є Божим даром і покликанням, яким Господь кличе нас, що у своєму житті особистому, родинному, суспільному завжди казали Богові “так”, наслідуючи святого архистратига Михаїла, який сказав “Хто як Бог”. І сьогодні, ми знову стоїмо перед небезпеками, які чатують, щоб відірвати нас від Бога, від правди, позбавити нас свободи. І ця небесна боротьба, під проводом архистратига Михаїла продовжується на теренах землі, куди злий, який відпав, не може увійти іншим шляхом, як тільки використовуючи нашу свободу. Людська свобода є дверима, якими на землю приходить або Бог або злий дух», – наголосив проповідник.

Завершуючи проповідь, єпископ закликав присутніх: «Сьогодні у своїх моливах на цей новоосвячений престіл складаймо Богові свої прагнення, але передусім свою вірність, і просімо, щоб Господь дав нам сили вистояти до кінця і усвідомити своє покликання бути Божими. Щоб ми очікували єдності з Богом, її прагнули, і щоб ніхто цю нашу надію не ослабив і не закрив, бо у Господі наша надія і наша сила.  Бог сьогодні кличе кожного з нас, щоб так як Михаїл, нікому не знаний ангел, який сказав “Хто як Бог”, залишитись вірними Господеві і давати це свідоцтво віри для інших».

Після закінчення Божественної Літургії Владика Тарас привітав усіх парафіян та уділив пристутнім архиєрейське благословення, а у свою чергу, о. Іван Биков подякував єпископові за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.