Час Великого посту у селі Вовчатичі

image (7)У неділю, 17 квітня 2016 року, з доброї ініціативи пароха храму Покрови Пресвятої Богородиці отця-протоієрея Миколи Прунака вперше відбулася Хресна хода вулицями села Вовчатичі Ходорівського деканату. Із Божим благословенням і спільною молитвою вірні вирушили із храму, де і розпочалася Хресна дорога. Від стації до стації передавали символічний хрест. Учні Вовчатицької ЗОШ несли образки зі стаціями Хресної дороги. Усі присутні, взявши кожен “свій хрест” і жертвуючи його задля свого спасіння та миру в Україні, відтворили шлях Ісуса на Голгофу.

Учасниками Хрестового ходу були і священики із сусідніх парафій, які прибули на запрошення отця М. Прунака.  Духовні науки виголосили о. Василь Витак (настоятель храму с. Городище), о. Іван Вовк (настоятель храму с. Загірочко), о. Тарас Гриців (настоятель храму св. Володимира і Ольги м. Ходорова), о. Василь Лужецький (настоятель храму с. Бортники), о. Юрій Мончак (настоятель храму с. Молодинче). Отці спонукали усіх до роздумів над змістом людського життя, до розмірковувань над людськими стражданнями і терпіннями.

Хресна хода зі стаціями, молитвами, духовними розважаннями та релігійними піснями не залишила байдужими ні дітей, ні молодь, ні дорослих. Усі випрошували у Бога ласки і благословення для парафії та всієї України.

Повернувшись до храму, віруючі мали чудову нагоду вислухати більш глибоку  духовну  науку, під час якої о. Юрій Мончак на прикладах життя святих, зокрема отця Піо, реальних життєвих історій показав, що Бог любить усіх, а ми, християни, зобов’язані пам’ятати слова Христа: «Я – істина життя. Хто йде за мною, матиме життя вічне».

Після завершення хресної дороги багато вірян приступили до сповіді та святого Причастя.

Надовго запам’ятається парафіянам села і перша у часі Великоднього посту Хресна дорога, яку провели семінаристи семінарії Святого Духа м. Львова у рамках проекту «Місії заради місій». Молитви і розважання допомогли віруючим ще раз і ще раз пройти з Ісусом Хрестом Його тернистим шляхом терпінь, розділити Його біль, а страсні пісні зворушили усіх до глибини душі. Отець М. Прунак подякував майбутнім священикам за їхню місійну працю.

Із 20 до 27 березня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці перебували образи «Неупиваєма чаша» і «Пресвята родина». У часі року  Божого Милосердя перед образами о. М. Прунак відправляв молебень до Христа Милосердного, проводив Вервичку, молитви на оздоровлення, помазання св. Єлеєм і спільно із громадою молився за узалежнених від алкоголізму, наркотиків, комп’ютерних ігор. Нехай усі прохання будуть вислухані Богом і допоможуть тим, хто цього потребує.

Символічною Хресною дорогою був і перегляд фільму Мела Гібсона «Страсті Христові», коли кожен пройнявся муками і болями Ісуса, побачив і оцінив, наскільки важким був шлях Христа. І, однозачно, задався питанням: «Чи можу я пожертвувати себе задля Нього?».

Час Великого посту – це час молитви, глибоких роздумів кожного християнина над змістом свого життя, перегляду пройденого відрізку земного буття, примирення, каяття і покути. Від неділі Прощення і до Воскресіння Христового чи не найбільше ми повинні пам’ятати слова: «Полюбіть один одного, як я полюбив вас”. Усвідомити їх глибокий зміст нам допомагають наші духовні наставники, душпастирі. Тож дякуємо отцю Миколі Прунаку за те, що дбає про духовне життя і спасіння душ вірних. А ми завжди будемо вірні науці Христа: «Творіть добро, йдіть за мною!»

 

Повідомила Марія Ганущак