Через села України ішла Божа Мати, там у церкві божі люди стали Ї вітати

IMG_2678У травні, місяці прослави Божої Матері, ікона спільноти «Матері в молитві» Стрийської єпархії продовжує свою мандрівку Ходорівським деканатом. З 15 до 22 травня образ Богородиці гостював у парафії свв. Володимира і Ольги м. Ходорова. Візит ікони до нашого храму припав на Неділю Мироносиць, і тому сестри із спільноти матерів у своїх блакитних шарфах чисельно вийшли назустріч Тій, до якої заносять щоденно свої молитви і прохання. Прихід мандрівної ікони став для нас усіх, як прихід Мами додому – до своїх діточок, що шукають у Неї допомоги і розради.

Цього тижня під церковним дахом знайшли прихисток сотні молитов і благань за переміни у нашій державі, за мир і християнський лад в Україні, за зцілення узалежнених, за воз’єднання сімей та родин. Щодня у храмі служились Літургії за видужання залежних, молебні та акафісти за потребуючих, молились вервиці за християнські родини. о. Тарас Гриців виголошував повчальні науки та наводив різноманітні приклади зцілень та навернень хворих на алкоголізм та морально опущених людей, котрі звернулись за допомогою до Небесної Лікарки.

А так, як перебування у нашій церкві ікони «Невипивана чаша» припало на день її вшанування, то молодь та діти прийшли 18 травня щиро та урочисто її вітати. Члени спільноти «Жива Вервиця» розповідали про історією появи ікони, знайомили із заходами, що проводила УГКЦ протягом свого історичного розвитку для припинення п’янства серед її вірян, читали вірші, співали марійські пісні. Особливе зворушення викликала молитва до ікони «Невипивана чаша» найменших парафіян:

Матінко рідна, спини всі війни,

Вкраїну візьми у свої обійми,

Дітей-сиріт під опіку прийми,

Батьків залежних від пут звільни.

 

До Неба щиро молитви зносим

І в Бога нині уклінно просим:

Май милосердя до наших хатин,

Щоб в них поселився Ісус, Божий Син.

 

Матінко Божа, Ти – повна чаша,

Одна у світі заступниця наша!

Глянь на парафію, Ходорів рідний,

З пияцтва рятуй нарід наш бідний.

Важко передати всі ті почуття, котрі витали у наших душах у ці дні. Люди не хотіли виходити із церкви. Зазвичай усі завжди кудись поспішають, а у ці дні після вечірніх молитов парафіяни на диво виглядали бадьорими, повними життєвих сил і цілком не втомленими.

Адміністратор храму,  о.Тарас, наголошував на необхідності такої щирої молитви і закликав матерів надалі заносити молитви до Господа за своїх дітей, особливо у ці нелегкі часи, які переживає наш народ: «Не лінуйтеся, моліться до чудотворної, повної зцілення і ліку ікони Божої Матері “Неспита Чаша”. Моліться і віруйте, що за вашими молитвами сили Світла небесного зійдуть вам на поміч. “Неспита Чаша” – дійсно не спита, бо Агнець її, наш Спаситель, споживаний нами, але ніколи не спожитий. А Мати Божа з піднятими вгору руками воздає Богу цю жертву – свого Сина, що перейняв кров і плоть Її пречистої крові, у пренебесний жертовник за спасіння світу. Вона, Пречиста Діва Марія, молиться за визволення від низьких згубних пристрастей, припадаючи до невичерпного живого джерелеа “Неспитої Чаші”».

 

Зоряна Кеньо, слугиня спільноти «Матері в молитві»