Численні українці піднялися з молитвою на г. Говерлу

DSC0655020 серпня 2016 року відбулося 15-те всеукраїнське Ювілейне міжконфесійно-молитовне сходження на найвищу вершину України г. Говерлу (2061 м над рівнем моря) -“Український Тавор” із благословення владики Тараса (Сеньківа), Єпарха Стрийського, та його помічника єпископа Богдана (Манишина). У цьому християнському поході від навчально-спортивної бази “Заросляк” під проводом духовенства взяло участь біля 200 осіб різного віку із таких областей: Івано-Франківської, Львівської, Київської, Хмельницької та Дніпропетровської, серед них і представники Стрийської єпархії на чолі з духівником о. Ігором Гілецьким, адміністратором парафії с. Станків Стрийського району.

Прибулим людом, який перед тим мав нічліг у школі м. Ворохти, опікувалися о. Ігор Гілецький, а також о. Роман Романович із м. Васильків (Київщина), о. Миколай Микосовський, ЧСВВ із парафії Царя Христа (м. Івано-Франківськ) та о. Михайло Яблонь (с. Тустань, Галицький р-н).

Лісовим шляхом  до високої Говерли тривала Хресна дорога, на котрій душпастирі виголошували до народу Боже Слово, і теж було відслужено у її підніжжі панахиду за полеглих воїнів-героїв “Небесноїх Сотні” і на Сході України. Кожен охочий мав нагоду висповідатися. О. Роман ще виголосив актуальну науку «Поняття екологічного гріха». Вже на самій вершині була св. Літургія за мир у нашій батьківщині, єдність Христової Церкви та народу тощо.

Після неї відбулося освячення релігійних речей, зокрема образів, також фруктів, а молодь із громадсько-християнського руху “Клич” під проводом свого керівника Богдана Гоблера мала посвяту на вірність Богу й України. Завершився екуменічний похід спільною світлиною та трапезою.

Відомо, що 24 серпня цього року Україна святкуватиме 25 років своєї незалежності, тому нехай ця патріотично-духовна мандрівка стане для всіх незабутньою.