День молоді у Стрийській єпархії

molod4 квітня 2015 року в Стрию на парафії Святих рівноапостольних Володимира і Ольги з нагоди Світового дня молоді відбулась молитовна зустріч молодіжних спільнот Стрийської єпархії. Перед початком Архиєрейської Літургії, яку очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків, учасники зустрічі вислухали повчальне слово диякона Дмитра Романка про чистоту стосунків молоді.

В часі Літургії владика Тарас звернувся до молодіжних спільнот зі словами науки, в якій представив ключові моменти віри та життєвого подвигу , що відкриваються глибше і по особливому в контексті «Лазаревої суботи». Сьогоднішній день, за словами владики, поєднує в собі біполярні поняття: життя і смерть, Боже та людське і одночасно звертає нас до вічності, яка є ознакою, даністю Бога, а також Його даром для людини, адже людське життя – це час для вічності. Завданням людини є перемінити життя на вічність, що стане можливим лише тоді, коли дозволимо Богові вступити і діяти у нашому житті. Владика Тарас закликав молодь прожити життя так, щоби Господь у ньому був чинним, «щоби вічність наповнювала наше життя, а ми своїм життям  доповнювали ту вічність тут на землі» , щоби як добрий слуга з Євангелії при щоденному іспиті сумління і на кінцевому суді Божому кожен міг сказати: «я зробив те, що мені належало».

Далі єпископ звернув увагу на поняття свободи та акцентував на важливості правильного його трактування. На жаль, сьогодні у світі спостерігаємо тенденцію ідентифікувати свободу як право бути незалежними, вільними від будь-яких зобов’язань чи правил, на що владика Тарас наголосив, що «досконалою свободою є та свобода, яка здатна зректися себе самої задля Бога та інших». І як приклад вираження такої свободи архиєрей представив постать Христа, в якому бачимо як досконала свобода здійснюється в чесноті смирення, покори і відкриває глибину любові. Зазвичай наше людське розуміння терміну «любити» поєднане з бажанням мати, володіти, домінувати, що за підсумком владики «перетворює іншого на раба, а носія цього «любити» на невільника жадання». Однак у Христі відкривається зовсім інше – правдиве значення любові, до якої покликаний кожний. Звичайно, що для людини покликання любити в такий спосіб виглядає важким, а іноді не можливим до виконання завданням, проте, як запевнив молодих осіб владика Тарас – все є можливим для того, хто довіряє Богові. За його переконанням віра, термін який у контексті християнства швидше варто трактувати як дієслово, а не іменник, оскільки вона є «діяльним чинником, який спонукує іти вперед, боротися, здобувати» відкриває перед кожним великі можливості і є запевненням того, що ми зможемо пройти цей шлях уподібнення до Бога.

На закінчення владика Тарас побажав кожному з присутніх відчути дотик Божої любові до серця, щоби збагачені ним, могли роздавати його іншим, а також наголосив на тому, як важливо щоби кожен на своєму місці і в своєму середовищі через внутрішню переміну і працю над собою став співробітником Божим у ділі спасіння, бо «якщо на місці де я стою, може стояти Христос, то ця земля вже є початком неба».

Після Літургії відбулась зустріч молодіжних спільнот, серед яких також були й гості з Дрогобицької єпархії та Львівської Архиєпархії, з голової Комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростиславом Пендюком, який представив працю комісії та заохотив молодь поширювати свої ініціативи на веб ресурсах УГКЦ і соціальних мережах. Також семінаристи з Львівської духовної семінарії Святого Духа презентували програму Світового дня молоді 2016 року в Кракові, закликаючи молодих людей представити свої спільноти на цій події.

А далі було сценічне представлення кожної спільноти і зокрема знайомство між усіма молодіжними організаціями.

 

 

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії