День пам’яті та примирення та День матері у Вовчатичах на Жидачівщині

SAM_2262У п’ятницю, 8 травня 2015 року, у День пам’яті та примирення, учителі та учні Вовчатицької ЗОШ І-ІІ ст. Жидачівського району в стінах школи вітали колишнього випускника, очевидця подій під час окупації Криму, капітан-лейтенанта військово-морських сил України, п. Михайла Деляновського. Закінчивши Київський військовий ліцей і Севастопольський військово-морський інститут, він залишився на службі у Криму. Із захопленням усі слухали про особливості військово-морської справи. Доступно і цікаво п. Михайло розповів і про сучасну політичну ситуацію на півострові, про патріотизм і відданість військовослужбовців справі захисту України. Виклав своє бачення і розуміння тих подій, свідком яких був.

На даний час військові, котрі не зрадили присязі на вірність Україні, перебувають на службі у м. Миколаєві. П. Михайла не покидає надія повернутися у Крим. Він вірить, що Україна буде єдиною і мирною.

Символічно, що на згадку про зустріч у школі п. Михайлу цьогорічна випускниця подарувала роботу із бісеру, вишиті випускниками маки – символ пам’яті. До речі, на грудях у всіх цього дня теж майоріли маки, які учні виготовили напередодні.

У суботу, 9 травня, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці с. Вовчатичі отець Микола Прунак відслужив заупокійну Службу Божу, на якій вірні у спільних молитвах згадували полеглих у ІІ Світовій війні, тих, хто загинув під час розстрілу Майдану і АТО. Вічна пам’ять про тих, кого немає з нами, навіки буде у наших серцях.

Святкування Дня Матері розпочалося 10 травня, недільним Богослужінням та Молебнем до Матері Божої у місцевому храмі, де отець Микола Прунак возносив до Господа свої молитви за усіх матерів.

А о 14 годині гостинно відчинив двері Народний дім «Просвіта», запросивши на свято усіх мешканців села та гостей. Діти у віршах і піснях  зверталися до нашої заступниці – Матері Божої, «щоб на світі у кожної мами щастя й радість світились в очах». Радо вони вітали своїх матерів і бабусь, даруючи їм щирі дитячі вірші, жартівливі сценки, гуморески, пісні,  запальні танки і, звичайно, свою любов.

Жоден виступ у Народному домі с. Вовчатичі не відбувається без благословення отця Миколи Прунака – нашого духовного наставника, слова подяки якого і величальне «Многая літа» долинули до Матері Божої, під Покровом якої ми усі перебуваємо.

 Повідомила Марія Ганущак