Декрет про створення спільного парафіяльного священичого фонду

Вих. № СЄ 115/2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСЕСВІТЛІШИМ ТА ВСЕЧЕСНІШИМ
ОТЦЯМ ПАРОХАМ, АДМІНІСТРАТОРАМ
ТА ПАРАФІЯЛЬНИМ СОТРУДНИКАМ
СТРИЙСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ

 

ДЕКРЕТ

 

про створення спільного парафіяльного священичого фонду,
приписи про призначення коштів, зібраних у парафіяльному священичому фонді
та способу їх розподілу між парафіяльними священиками

 

Виконуючи обов’язок, покладений на єпархіяльного єпископа найвищим церковним законодавцем в кан. 291 ККСЦ, встановити приписи щодо: призначення коштів, отриманих парохом та іншими парафіяльними священиками за виконання пастирських послуг; способу накопичення цих коштів в парафіяльному священичому фонді та їх справедливого розподілу; забезпечення права священика на його гідне утримання і його сім’ї; права на справедливу винагороду за виконання священиком довіреного йому уряду або завдання, відповідно до канону 390 §1 ККСЦ; та на підставі рівної гідності усіх священиків, порадившись 22 лютого 2017 року з Пресвітерською радою Стрийської єпархії УГКЦ,

 

ПОСТАНОВЛЯЮ

 

 1. У парафії, де парафіяльне служіння виконує парох (адміністратор) та канонічно призначений парафіяльний сотрудник (сотрудники), повинен бути створений спільний парафіяльний священичий фонд.
 2. Всі священики парафії повинні в однаковій мірі бути задіяні в усьому душпастирському парафіяльному служінні, відповідно до обов’язків та порядку, визначених парохом (адміністратором), який за це несе особисту відповідальність.
 3. Спільний парафіяльний священичий фонд призначений виключно для парафіяльних священиків, і ніхто інший не має права з нього користати.
 4. Всі пожертви отриманні парохом (адміністратором) та парафіяльним сотрудником (сотрудниками) за виконання пастирських послуг (похорон, парастас, уділення Святих Таїнств, мирування, сорокоуст, акафісти, молебні, йорданські відвідини, всі види освячень та благословень, тацові добровільні пожертви призначені для священиків та ін.), після відрахування винагороди для дяка та паламаря (якщо існує така практика в парафії), повинні бути зібрані до спільного парафіяльного священичого фонду.
 5. Не вносяться до спільного парафіяльного священичого фонду пожертви, отримані за служіння Божественної Літургії (канн. 291; 715-717 ККСЦ). Кожна пожертва отримана за відслуження Божественної Літургії (намірення чи поминання) належить лише тому священику, який її відслужив. Не вносяться до фонду: заробітна плата, винагорода за адміністративне служіння в парафії чи виконання інших призначень і урядів, та добровільні пожертви, стосовно яких відома інша воля жертводавця.
 6. Кошти, складені жертводавцями за виконання пастирських послуг в парафії, мають накопичуватися впродовж тижня, в кінці якого спільно рахуються усіма парафіяльними священиками та розподіляються в рівних частинах між ними, включно з тими, хто перебуває у плановій відпустці, чи був відсутній через хворобу або іншу поважну причину. Непланові відпустки чи відсутність задля власних потреб, позбавляють священика права на відповідну частину винагороди.
 7. Парох (адміністратор), з огляду на конкретну душпастирську ситуацію в парафії, порадившись з парафіяльним сотрудником (сотрудниками), може встановити інші доповнення до вказаних приписів, однак, вони не повинні суперечити їм або їх обмежувати. Всі доповнення мають бути письмово погоджені з єпархіяльним єпископом.
 8. Відповідальність за виконання приписів цього Декрету покладається на пароха (адміністратора) парафії.
 9. Від моменту проголошення Декрету втрачають силу всі інші постанови та практики, що стосуються згаданих вище питань, які існували в Стрийській єпархії.
 10. Виконання норм цього Декрету зобов’язує всіх у сумлінні; їх порушення є злочином і тягне за собою моральну і канонічну відповідальність, відповідно до кан. 1446; 1464 ККСЦ.
 11. Цей Декрет проголошується шляхом публікації на офіційному веб-сайті Стрийської єпархії УГКЦ і стає обов’язковим до виконання від дня 09 квітня 2017 року.

 

З Архиєрейським благословенням

 

вл. Тарас Сеньків, О.М.
Єпархіяльний єпископ
Стрийської єпархії

о. д-р Володимир Ждан
Канцлер Стрийської єпархії

 

Дано у місті Стрий
при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці,
02 березня 2017 року

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.