Діти з Донеччини провели Різдвяні свята у Стрию

7 січня 2018 року до Стрия на Різдвяні свята завітали діти з с. Хлібодарівка, Донецької області. Християнські родини прийняли дітей дуже гостинно. В день приїзду гостей колядками зустрічали небайдужі стрияни та пластуни. Це була дуже хвилююча зустріч. За розселення та побут дітей і супроводжуючих на Стрийщині до 12 січня відповідали о. Олег Кобель, голова Комісії “Справедливість і мир” Стрийської єпархії та випускник Львівської духовної семінарії Святого Духа бр. Андрій Марій. Гості з Хлібодарівки мешкали в родинах м. Стрия, с. Кавське, с. Станків, с. Розгірче, с. Заплатин. Бажаючих прийняти дітей було навіть більше. Охочі зголошувалися через соціальні мережі.

9 січня відбулася цікава екскурсія до храму Всіх Святих Українського Народу м. Стрия, діти взяли участь у Божественній Літургії та ознайомилися з діяльністю на парафії. О. Іван Барабаш роздав дітям образки та організував чаювання. Того ж дня гості взяли участь в благодійному різдвяному концерті на головній площі міста і поласували смачною піццою. Ввечері була цікава екскурсія містом, відвідини музею-меморіалу “Стрийська тюрма”. Особливо цікавою була екскурсія на стрийське радіо “Фреш ФМ” та “Стрий ФМ”. Діти заколядували в прямому ефірі, розповіли про свої враження від міста і отримали подарунки від ведучих. Не менш цікаво було на телебаченні. Діти навіть спробували себе в ролі ведучих.
‎Завершальним акордом стала поїздка до м. Львова. Вона стала можливою фінансовій підтримці Координаційної Ради душпастирства у кризових ситуаціях при Патріаршій Курії УГКЦ та сприяння владики Богдана (Манишина), єпископа-помічника Стрийської єпархії. В цій поїздці брали участь як гості, так і парафіяльна молодь с. Кавське кількістю більше 40 чоловік. Спочатку всі відвідали Львівську духовну семінарію Святого Духа, ознайомилися з її історією, мали екскурсію і поколядували у семінарійній каплиці. Після короткого чаювання група в супроводі екскурсовода мала цікаву екскурсію вулицями та храмами стародавнього Львова. Після спільної вечері та зворушливого прощання, гості зі Сходу вирушили додому залізницею, а молодь з Кавська повернулася додому.
Комісія “Справедливість і мир” Стрийської єпархії висловлює велику подяку всім родинам, які з християнської солідарності приймали в себе навіть до трьох дітей і всім причетним до їх перебування та побуту. Подиву гідна гостинність наших стриян проявлялася через численні подарунки, екскурсії і доброзичливе ставлення до гостей з прифронтової зони.
Ми з нетерпінням чекаємо їх до себе і на Великодні свята!
Повідомив о. Олег Кобель
Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.