«Для тих, хто живе на землі, Вознесіння Ісуса є відкриттям дороги до дому Отця», – владика Богдан у с. Розгірче на Стрийщині

У четвер, 25 травня 2017 року, в день свята Вознесіння Господнього, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, відвідав з душпастирським візитом с. Розгірче Стрийського району, де у храмі святого Миколая очолив Архиєрейську Божественну Літургію, звершив чин освячення нового престолу та рукоположив у пресвітери випускника Львівської духовної семінарії Святого Духа – диякона Юрія Кіцеру. На подвір’ї храму, з найкращими привітаннями та побажаннями, єпископа зустрічала і вітала численно зібрана парафіяльна громада, на чолі з адміністратором парафії – протопресвітером Моршинського деканату о. Михайлом Романчуком та запрошеними священнослужителями.

Святкове Богослужіння розпочалося з освячення престолу. Перед освяченням, єпископ разом зі священиками обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, Архиєрей заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемиського.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над духовним змістом Вознесіння Господнього, владика Богдан вказав на важливість для кожної людини бажати неба і вічного життя: «Господь Бог бажає, щоб усі ми стали місіонарями неба. Небо – це місце і стан нашого перебування, і коли ми носимо в собі плоди Святого Духа – ми носимо в собі передсмак неба, коли ми вміємо прощати – ми носимо в собі небо, коли ми чинимо інших щасливими – ми носимо в собі небо. Відірвати очі від землі і подивитися на місце нашого вічного перебування, бо метою життя християнина є осягнути небо – таким є сенс нашого життя».

Продовжуючи, єпископ зазначив: «Ісус вознісся на небо з ранами, показуючи, що хрест – це єдині двері, якими ми увійдемо до неба, інших дверей не існує. І не потрібно боятися тих викликів перед якими стоїть суспільство і кожен з нас зокрема. Людина, у своїх клопотах, терпіннях, у ранах, якими вона зранена, є здатною до вознесіння. Для тих, хто живе на землі, Вознесіння Ісуса є відкриттям дороги до дому Отця і кожен прожитий день нас наближає до нього».

«Щоб увійти до дому Отця, – за словами архиєрея, – людині потрібна витривалість: не переставати молитися не поступатися тим викликам, які дає нам життя, і як каже Ісус “хто витримає до кінця, той спасеться”. І ця витривалість залежить від віри та свідомості, що на дорозі спасіння ми не спасаємося самі, а спасаємося спільнотою, прощаючи один одному і випрошуючи у Бога ласки любові один до одного».

Також, в контексті Декади Місійності, яка триває в УГКЦ від Вознесіння до Зіслання Святого Духа, архиєрей закликав присутніх «просити у Святого Духа, щоб Він розпалив у нас дар віри, який ми отримали в Таїнстві Хрещення, але завжди в ній маємо зростати і бути здатними ділитися вірою та навчитися нести радість Євангелія у світ». «Тому, бажаю собі і кожному та кожній з вас того великого бажання неба», – сказав завершуючи проповідь владика Богдан.

Після Херувимської пісні і Великого входу розпочався чин ієрейських свячень. Кандидат до священства, ставши навколішки, склав визнання віри, присягнувши вірність і послух Церкві. Владика Богдан, поклавши руки на його голову, прочитав молитву та одягнув у священичі ризи: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон і нововисвячений ієрей, ставши біля престолу співслужив Божественну Літургію разом з єпископом та іншими священиками.

Після закінчення Божественної Літургії Архиєрей привітав усіх парафіян, а у свою чергу, о. Михайло подякував єпископові за візит та спільну молитву. На завершення, владика Богдан привітав новопоставленого отця Юрія, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав, а насамкінець уділив присутнім архиєрейське благословення.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.