Дні духовної віднови у Ходорові

IMG_2463З нагоди проголошеного Святішим Отцем року Милосердя, у період з 20 до 24 квітня 2016 року, у храмі свв. Володимира і Ольги та блаженної Тарсикії в місті Ходорові перебували мощі святого апостола Петра. За час перебування святині, віряни чисельно приходили до місцевого храму і просили заступництва та помочі для парафії і міста, миру для України, мудрості для влади, єдності для Церкви і дякували за отримані Божі ласки. Присутність мощей стала особливою нагодою для молитви парафіяльних спільнот: «Матері в молитві» урочисто зустрічали святиню, підносячи Господу славу та свої материнські прохання, а вервицю з розважаннями про життя апостола проводила молодь із спільноти «Жива Вервиця».

Протягом всього часу не змовкала молитва біля раки з мощами, оскільки адміністратор парафії о. Тарас Гриців щодня звершував Божественні Літургії, молебні та акафісти, віддаючи належну шану угоднику Божому. Також, щодня відбувалися духовні науки про гріх та покаяння і присутність Божого милосердя над нами. Отець спонукав вірян до роздумів над змістом людського життя, до розважань над людськими стражданнями і терпіннями та наводив численні приклади наслідування Христа.

Під час днів духовної віднови біля мощей св. Петра також відправлялись Свята Година, Хресна Дорога, молебень до Богородиці, здійснювалась Тайна Сповіді собором священиків з усієї Ходорівщини. А також близько 600 школярів молились за мир в Україні, за Божу опіку над воїнами АТО, діти проводили Хресну Дорогу, присвячену бійцю Небесної Сотні, Герою України Роману Точину.

Духовні науки вів також о. Юрій Мончак, парох с. Молодинче, який розповідав про важливість для християнина несення життєвого хреста без нарікань та уникань тягару. Отець нагадав слова Ісуса:  «Я – істина життя. Хто йде за мною, матиме життя вічне».

Також о. Тарас у ці дні здійснював чин посвячення води, помазання св. Єлеєм, читав молитви на оздоровлення. Священик щодня розповідав про життя, дива, проповіді святого апостола Петра, про його мученицьку смерть. Окремо священик зупинився на важливості шанування мощів святих, які Господь дає нам, сучасним християнам, для укріплення в вірі, для зміцнення духовних сил у боротьбі зі спокусами та випробуваннями. Також парох закликав мешканців міста попросити про заступництво та промовити молитву на скрiплення вiри в родинах, адже святий Петро є одним з найяскравіших прикладів віри в історії християнства. А через те, що апостол у земному житті був рибалкою, о. Тарас підбадьорив на дусі своїх вірних такими словами св. Папи Івана Павла ІІ: “Я благаю вас! Ніколи, ніколи не втрачайте надії, не майте сумнівів, ніколи не втомлюйтеся і ніколи не сумуйте. Не бійтеся! Не вдовольняйтеся посередністю. Запливіть на глибину і закиньте свій невід”.

Дякуємо отцю Тарасу за ревне служіння, за надання парафіянам можливості для зцілення на дусі і на тілі, за дуже цікаву і добре організовану парафіяльну подію, за щирі молитви, гарні повчання та змістовні проповіді.

Зоряна Кеньо,
слугиня спільноти «Матері в молитві»