Духовна мандрівка до Зарваниці

11 березня 2017 року парафіяни с. Довголука та с. Воля Довголуцька провели час в духовних роздумах у Марійському центрі с. Зарваниця. Розпочали цю прощу Божественною Літургією, в часі якої прочани приступили до Таїнств Покаяння та Євхаристії. Опісля, люди дізнались історію Зарваницької ікони, яку розповів брат Петро, проводячи екскурсію по території відпустового центру. Хресна Дорога, яку спільно молились по дорозі до монастирського храму оо. Студитів Різдва Пресвятої Богородиці, також дозволила пережити неабияку духовну віднову.

Обід в трапезній… і знову дорога до храму де знаходиться чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Особливі відчуття радості від молитви, яку провели членкині спільноти «Матері в молитві» перед іконою Богородиці, бо спільно молились за дітей, за мир в Україні, за єдність Церкви.

Останнім місцем, яке відвідали вірні зі Стрийщини, був цвинтар. Тут похований о. Арсеній Смолянин, котрий народився 1897 р. в с. Воля Довголуцька, а в 1914 р. молодий юнак пішов до монастиря оо. Студитів, що в Уневі. Будучи священиком служив в с. Зарваниця і в м. Золочеві, потім знову повернувся до с. Зарваниця. Пригадуюючи про свого родича, мешканці села розповідають, що в служінні отець Арсеній вирізнявся неабиякою ревністю та послухом. В часі підпілля УГКЦ неодноразово приїзджав  до рідного села, де підпільно служив Божественну Літургію, чи уділяв Святі Таїнства. Нерідко родичі приїздили до с. Зарваниця, де брали участь в Божественній Літургії, що потайки служив отець в приватній оселі. Приємно чути добрі відгуки про о. Арсенія та його служіння і з уст мешканців с. Зарваниця, які по сьогодні пам’ятають про його ревність та доброту.

Повертаючи додому люди просили ласки у Пресвятої Богородиці, щоб час Великого Посту був багатий духовними дарами для кожного прочанина, щоб споглядаючи на вірне служіння попередників самим стати носіями «світла, що просвітлює».

Повідомив о. Микола Стручинський

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.