Духовно-відпочинковий табір «Вихід з Єгипту» для дітей та молоді парафії с. Заріччя на Жидачівщині

З 19 до 24 липня 2015 року, в с. Дубино Сколівського району відбувся табір для дітей та молоді під назвою «Вихід з Єгипту», який вкотре організувала спільнота «Божі зернята» церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Заріччя на чолі з парохом отцем Михайлом Микитчином.

У таборі взяло участь 25 дітей, віком від 10 до 16 років. Провадили його аніматори – члени спільноти «Божі зернята». Недарма назва табору була «Вихід з Єгипту», адже вже з приїздом діти встигли ступити на «єгипетську» землю і зустріти фараона, котрий ознайомив їх з правилами табору та роздав посібники, в яких вони могли знайти навіть єгипетський алфавіт (складений одним з аніматорів). Також учасників поділили на 3 групи, котрі очолювали так звані «намісники фараона».

Кожен день табору починався спільною Святою Літургією та ранішніми молитвами. Опісля діти отримували різні цікаві завдання від «радників фараона» (управи), що стосувались теми дня (яка кожного разу змінювалась).

Протягом перебування у таборі учасники мали духовну науку від дружини отця Михайла, пані Лесі Микитчин. Крім того, щоденно діти мали нагоду слухали життя святих та водночас намагались актуалізувати почуте.

Як відомо, цей рік присвячений 150-ій річниці з дня народження митрополита Андрея Шептицького, тому зрозуміло, що учасники табору мали можливість дізнатись більше і про його життя та діяльність.

Також, беручи участь у різних спортивних змаганнях, творчих конкурсах, вікторинах, великій грі «Скарби Єгипту», діти могли отримати додаткові бали для свого гуртка.

Оскільки в «Єгипті» бували надто спекотні дні, табір відвідував річку «Ніл», де, крім купання, знову ж таки відбувались цікаві ігри, розмальовування камінців, будування греблі.

Не обійшлось і без справжнього виходу з Єгипту, адже учасники табору відвідували водоспад Кам’янка, гору Захар Беркут та інші цікаві місця, проводячи активний відпочинок.

Щовечора усі збирались навколо ватри, де теплом віяло не так від багаття, як від гарячих сердець одне одного. Ще більше об’єднувала спільна молитва на вервиці, пісні під гітару. Саме біля ватри учасники розкривали свої приховані таланти.

Протягом цих незабутніх днів діти духовно збагатились, відчули, що стали ще на одну сходинку вище до неба і водночас одне до одного. З любов’ю в серці та усмішкою на устах вийшли з Єгипту, несучи Христа іншим.