Екологічні місії у курортному Моршині на Стрийщині

IMG_20151016_114656Місяці вересень і жовтень ознаменувався у цілій УГКЦ проведенням екологічних місій. Десятки парафій по цілій Україні відвідують референти Бюро екології УГКЦ. Не є вийнятком і Стрийська єпархії. 16 жовтня 2015 року у курортному місті Моршин, відбувалися екологічні місії. Вони розпочалися із Божественної Літургії у деканальному храмі Покрови Пресвятої Богородиці.


Очолив Літургію о. Олег Кобель, єпархіальний екореферент, у співслужінні із парохом парафії о.деканом Іваном Пецюхом.

Чимало вірних, зібраних у храмі з нагоди екологічних місій, почули про науку Церкви у питанні нашої спільної відповідальності за створіння. На основі цитат з нової енцикліки папи Франциска «Laudato Si», проповідник звернув увагу на важливість особистої зустрічі з Христом, як передумову відповідального і бережного відношення до довкілля. Також подано практичні способи того, як можна провадити домашнє господарство без шкоди до довкілля і яке місце в житті християнина має займати енергозбереження.

Після Літургії від Бюро екології УГКЦ парафії храму Покрови УГКЦ було передано 2 світлодіодні прожектори для освітлення святилища і церковні екологічні календарі. Також кожен охочий мав можливість отримати флаєри на екотематику.

Наступним етапом місій було відвідання місцевої школи, де в одному з класів відбулася зустріч із старшокласниками. Тут також говорилося багато про особистий внесок кожного в питанні енергозбереження, екологічної дияконії. Показані короткометражні мультфільми і ролики допомагали більш наочно розповідати про проблеми довкілля і способи їх подолання. Молодь активно висловлювала своє бачення того, наскільки важливо бути чутливими до проблем довкілля і, можливо, вперше почули про екологію в контексті сповідування своєї віри.

В подарунок найактивніші школярі отримали журнали на тему відповідальності за створіння. Всі присутні мали в подарунок календарики на 2016 рік із зображенням папи Франциска та закладки. Натомість для шкільної бібліотеки і катехитичної школи о. Олег Кобель передав літературу, видану Екобюро.

Завершилися місії у Моршинській Міській Раді.Заступник Міського голови п. Юрій Янків зібрав більшість працівників управління та відділів, перед якими мав виступ представник Бюро екології. Він розповів про діяльність та ініціативи екобюро і запропонував певні конкретні кроки для подальшої співпраці. Помітно було живе зацікавлення та схвалення тої великої праці у сфері екологічної просвіти українців. На згадку всі присутні отримали календарики, що їх видало Бюро екології.

Від імені Бюро екології хочеться щиро подякувати декану Моршинського деканату о. Івану Пецюху за сприяння у проведенні екологічних місій у нього на парафії. Нехай Господь благословить цю живу парафію, що знаходиться в такому мальовничому і відомому на всю Україну місті.

 

 

Повідомив о. Олег Кобель,