Екологічні місії у с. Борщів на Перемишлянщині

IMG_20151028_10234028 жовтня 2015 році в с. Борщів Перемишлянського району було проведено екологічні місії. Отець Олексій Чухній, парох храму пророка Іллі, протопресвітер Унівського деканату радо погодився на пропозицію проведення місій з екологічним спрямуванням.

Місійний день було розпочать з Божественної Літургії у місцевому храмі, яку служили о. Олег Кобель, екореферент Стрийської єпархії, о. Михайло Неїжмак, екореферент Донецького екзархату і о. Олексій Чухній.

Після читання Євангелія, до парафіян, зібраних у храмі, з місійною наукою на тему відповідальності за створіння звернувся о. Олег Кобель. Оскільки цьогорічні місії у цілій Церкві присвячені проблемам енергоефективності, цій темі було приділено особливу увагу.
Після Служби Божої екореференти роздали вірним в храмі календарі і флаєри, видані зусиллями Бюро екології УГКЦ, розказавши про деякі ініціативи бюро на рівні цілої Церкви. Отець Олексій подякував працівникам бюро, які завітали на парафію, за їхню працю, а також за подарунки, що люб’язно були подаровані парафії: два світлодіодні прожектори та літературу.

Наступна зустріч відбулася у приміщенні сільської ради, під час якої сільський голова п. Степан Дух поділився із гостями екологічними проблемами села та обговорив можливі шляхи їх розв’язання. Після спільного фото на згадку разом із усіма працівниками сільської ради, священики відвідали місцеву школу. В актовому залі було зібрано більшість учнів школи, в основному старших класів. Активність, з якою діти обговорювали екологічні проблеми свого села та місцевості вселяла впевненість в те, що їм під силу якісно вплинути на стан довкілля. Священики еко-референти нагадали дітям про те, що ставлення до довкілля є чимось на зразок лакмусового папірця, що виявляє справжніх християн і тих, хто ними є лише за назвою. Повніше усвідомити це допоміг показаний мультфільм на тему відповідальності за Богом створений світ. Перед початком зустрічі і наприкінці, діти разом із вчителями та гостями помолилися молитви, які у свій час були написані для конкурсу «Відповідальність за створіння». Після подяки, адресованої отцям Михайлу та о. Олегу, від отця декана та директора школи, найактивніші учасники зустрічі з числа дітей отримали календарики з зображенням папи Франциска. А шкільній бібліотеці було подаровано комплект літератури на екологічну тематику.

Такими видалися останні екомісії у Стрийській єпархії у 2015 році. Але є великі сподівання на те, що священики не чекатимуть часу Великого Посту чи часу Творіння у вересні-жовтні, а запрошуватимуть з тематичними науками представників Бюро екології протягом цілого календарного року. На сьогоднішній день бюро має достатню матеріальну базу для того, щоб наочно потвердити слова проповіді і заохотити наших вірних не просто до ощадливості чи енергоефективності, але також до особистого екологічного навернення та практичної дияконії у питаннях, пов’язаних із відповідальним відношенням до створеного світу.

о. Олег Кобель,
референт Бюро екології Стрийської єпархії