Екологічні місії вперше відбулися в м. Городку

image28 вересня 2016 року, на парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії в м. Городку, відбулися екологічні місії. З благословення о. Івана Греділя, декана Городоцького деканату і о. Михайла Греділя, настоятеля храму Благовіщення, з науками про відповідальність за створений Богом світ звернувся до вірних о. Олег Кобель, референт Бюро екології Стрийської єпархії. В часі Божественної Літургії, референт подав першу науку, яка стосувалася екологічного вчення Католицької Церкви. Кілька десятків парафіян, що зібралися в храмі мали нагоду задуматися над особистим відношенням до створеного світу та екологічними гріхами.

Після Літургії еко-референт відвідав Городоцьку Малої академії мистецтв ім. П. Андрусіва. Заповнений актовий зал старшокласників і вчителів, помолившись, дуже уважно слухали другу екологічну науку, підкріплену короткометражними фільмами, що стосувалися цієї тематики. Ознайомивши слухачів з діяльністю діяльність Бюро екології УГКЦ, о. Олег зосередив увагу на конкурсі “Відповідальність за створіння”, який щороку організовується з 14 вересня по 17 жовтня. Чимало обдарованих учнів зацікавилися умовами конкурсу, пообіцявши взяти у ньому участь. Не менш важливою темою, яка піднімалася в залі, була тема особистої християнської позиції. Від участі кожного залежить те, наскільки людство відповідатиме своєму покликанню, бути мудрими і відповідальними управителями світу. В цей Рік Божого Милосердя, роздумуючи над милосердям Божим, потрібно пригадувати самому собі ,наскільки важливо самому бути милосердними як до ближніх, так і до довкілля. Про власний приклад життя поділився з учнями і о. Броніслав Гринишин, заохотивши молодь бути більш ініціативними та чуйними до проблем довкілля. Представники учнівської молоді та вчителі подякували отцям за науки і отримали в подарунок кілька видань Бюро екології для шкільної бібліотеки.

Остання, третя наука стосувалася співпраці Церкви з державними органами влади. У сесійному залі Городоцької міської ради о. Олег Кобель у присутності о. Михайла Греділя, Мера Городка п. Романа Кущака, депутатів та працівників мерії нагадав всім присутнім про спільну координацію дій у справі збереження довкілля. Розповівши про різноманітні практичні акції, які щороку організовує Бюро екології, священик запросив долучатися до них та ініціювати нові. У співпраці парафії та органів місцевого самоврядування є величезний потенціал до ефективних зрушень в питаннях енергозбереження, ефективного ведення господарства і, звичайно, в поширенні екологічної свідомості серед громадян. Останнє слово взяв міський голова, який подякував отцям за таку змістовну зустріч і за зусилля Церкви в ділянці збереження довкілля.

Повідомив о. Олег Кобель