Екуменічний фестиваль колядок відбувся у Великому Любені

IMG_3747У неділю, 17 січня 2016 року в смт Великий Любінь на Городоччині, у місцевій церкві св. Миколая вже вдруге пройшов Фестиваль колядок «Бог предвічний народився», організований ГО «Один одному» за сприяння греко-католицької парафії селища.

Відкриваючи Фестиваль, настоятель церкви св. Миколая УГКЦ о. Богдан Тишкун звернувся з теплими словами до всіх учасників та гостей і зазначив, що “душа радіє, бо попри такий складний час люди знаходять можливість і силу, щоб разом колядувати, а в тих колядках лине до Бога наша спільна молитва за мир в Україні, за єдність і взаєморозуміння”.

У короткому вітальному слові до учасників та гостей Фестивалю отець Ян, настоятель місцевої римо-католицької парохії Воздвиження Чесного Хреста підкреслив, що римо-католики завжди солідаризуються в цій важливій ініціативі спільного колядування з представниками усіх конфесій і віровизнань.

Народна хорова капела «Галичани» Народного дому та парафіїї св. влкмч. Димитрія УГКЦ с. Оброшино, яка працює вже понад чверть століття і здобула багато високих нагород у різних хорових конкурсах і фестивалях, виконала гарні старовинні колядки, в тому числі бойківську «Сам Ісус Христос».

Чоловічий ансамбль церкви Преображення Господнього Євангельських християн баптистів з м. Львова майстерно заспівав добре знані всім колядки в обробці Олекси Нижанківського, а «В Вифлеємі новина» колядували разом зі всіма присутніми.

Чудовим співом колядок та щедрівок знову потішив Дитячий хор парохії св. Миколая УГКЦ смт Великий Любінь. Хор є одним із небагатьох дитячих церковних колективів на Львівщині, але юні співаки дуже відповідально ставляться до свого обов’язку бути церковним хором і вивчають щоразу складніші твори. Зокрема, на Фестивалі хор виконав леґендарного «Щедрика» Миколи Леонтовича.

Організатори, коротко розповівши присутнім про самого М.Леонтовича та історію «Щедрика», вручили кожному колективу на згадку про Фестиваль пам’ятні монети, випущені Національним Банком України до 100-річчя першого виконання «Щедрика» хором Київського університету.

На завершення релігійно-співочої зустрічі всі присутні разом зі зведеним хором заколядували «Бог предвічний народився», бо назву цієї колядки взяв собі Фестиваль. Здавалося, що колядка справді лине до самого неба – так гучно і злагоджено співали дорослі і діти, єднаючись у цій спільній молитві до новонародженого Христа. Разом з учасниками у теплій родинній атмосфері гучно колядували місцеві мешканці з усіх тутешніх церков: греко-католики, православні та римо-католики.

Повідомила Люда Бублик