Історичні дані

Сучасні адміністративно-територіальні округи Стрийської єпархії мають християнське історичне минуле. Теперішня частина Миколаївського, Городоцького і Стрийського районів належала до Перемисько-Самбірської єпархії. Інша (більша) частина сучасного Миколаївського, Городоцького, Стрийського, Миколаївського, Жидачівського і Перемишлянського районів відносилась до Львівської архиєпархії. Незначна частина парафій Перемишлянщини належала до Станіславської єпархії.

У зв’язку з приєднанням Західних областей України до складу СРСР у 1939 році, частина Перемиської єпархії з єпископською столицею у Перемишлі відійшла до складу Польської Народної Республіки, а інша її частина – Самбірська, увійшла до складу УРСР.

З усталенням кордону 1945 року відбувся перерозподіл областей. У 1946 році на території Дрогобицької області було створено Дрогобицько-Самбірську єпархію Російської Православної Церкви, як спадкоємницю давньої Перемиської єпархії, а точніше її Самбірської частини.

З 1989 року, коли почалось відродження УГКЦ в Україні, Стрийський, Жидачівський, Миколаївський, Городоцький та Перемишлянський райони увійшли в склад Львівської архиєпархії УГКЦ.

Рішенням Синоду єпископів УГКЦ, що проходив 16-21 липня 2000 року в Бучачі, створено Стрийську єпархію УГКЦ.

Декретом (Прот. № Р 2000/840) Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), проголошено про заснування Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви. До складу єпархії ввійшли п’ять районів Львівської області (Стрийський, Жидачівський, Городоцький, Перемишлянський, Миколаївський).

Декретом (Прот. № Р 2000/798) Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), Єпископом Стрийської єпархії призначно Преосвященного Владику Юліяна (Ґбура).

20 січня 2010 року, Папа Венедикт XVI призначив Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Стрийської єпархії УГКЦ Владику Тараса Сеньківа, ОМ.

2 квітня 2014 року, Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів владики Тараса Сеньківа Єпархом Стрийським. Цього ж дня Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів на єпископа та призначення на Єпископа-помічника Стрийської єпархії о. Богдана Манишина.