Соціально-економічні дані

Baner-180-80Низка районів, що входять до складу Стрийської єпархії, відіграють ключову роль в соціально-економічному житті західного регіону України. Головними економічними центрами єпархії є міста Стрий, Жидачів, Новий Розділ, Городок та Миколаїв.

Через територію Стрийської єпархії проходить одна з найбільш розвинутих в Україні транспортних мереж. Через її територію проходять важливі залізничні, автомобільні, трубопровідні та електричні магістралі, що з’єднують Україну з країнами Центральної Європи.

Найважливіші залізничні магістралі: Київ – Стрий – Прага (Будапешт), Варшава – Перемишль – Городок – Львів – Бухарест.

Головні автомагістралі: Київ – Стрий – Чоп, Львів – Перемишляни – Івано-Франківськ – Чернівці, Львів – Стрий – Чернівці.

Все це позитивно впливає на соціально-економічний стан районів, що входять до складу Стрийської єпархії та формує позитивну динаміку розвитку духовного життя її вірних.

Стрийський район

Цей район найкраще економічно розвинутий. Через територію району проходять великі магістральні газопроводи, нафтопроводи і лінії електропередач високої напруги.

В районі розміщені нафтові та газові родовища, військовий аеродром та курорт Моршин, санаторії та оздоровниці, діють 9 родовищ мінерально-сировинних ресурсів, є запаси мінеральних вод.

На території району розташоване німецьке підприємство з іноземними інвестиціями «LEONI», яке виробляє високотехнологічні бортові електромережі для автомобілів різних європейських марок. Через район проходить залізнична та автомобільна магістраль міжнародного значення.

В районі діють 88 загальноосвітніх шкіл, два вищих навчальних заклади і 4 професійних училища. Чисельність учнів загальноосвітніх шкіл становить 16 114. В загальноосвітніх школах району працює 1874 вчителі.

Городоцький район

В економічному аспекті належить до середньо-економічно розвинутих районів єпархії. Через район проходить залізнична та автомобільна магістраль міжнародного значення.

Найважливіші галузі промисловості – машинобудівна, легка та харчова, лісова та деревообробна, хімічна, виробництво будівельних матеріалів. Розвивається відпочинковий туризм, металообробна галузь та сфера приладобудування.

На території Городоцького району знаходиться один з найстарших курортів Європи в смт. Великий Любінь.

В районі діють 53 загальноосвітні школи. Чисельність учнів загальноосвітніх шкіл становить 9 900. В загальноосвітніх школах району працює 1 033 вчителі.

Жидачівський район

В економічному аспекті належить до бідної частин Стрийської єпархії. Через район проходить автомобільна магістраль всеукраїнського значення, наявне залізничне сполучення.

Найважливіші галузі промисловості – легка та харчова промисловість, лісова та деревообробна, виробництво будівельних матеріалів.

В районі діють 79 загальноосвітніх шкіл. Чисельність учнів загальноосвітніх шкіл становить 8 738. В загальноосвітніх школах району працює 1 400 вчителів.

Миколаївський район

В економічному аспекті належить до середньо-економічно розвинутих районів єпархії. Через район проходить залізнична та автомобільна магістраль міжнародного значення.

Найважливіші галузі промисловості – легка та харчова промисловість, хімічна, виробництво будівельних матеріалів. На території району розташоване підприємство з іноземними інвестиціями по виробництву цементу.

Район багатий літотамнієвими вапняками, мергелями, кварцовими та глауконітовими пісками, глинами для виробництва цегли, покладами самородної сірки. Виявлено також запаси природного газу.

В районі діють 37 загальноосвітніх шкіл. Чисельність учнів загальноосвітніх шкіл становить 7 800. В загальноосвітніх школах району працює 1 200 вчителів.

Перемишлянський район

В економічному аспекті належить до найбідніших частин Стрийської єпархії. Через район проходить автомобільна магістраль всеукраїнського значення.

Найважливіші галузі промисловості – лісова та деревообробна, виробництво будівельних матеріалів.

Основна зайнятість населення зосереджена в сільському господарстві.

В районі діє 61 загальноосвітня школа. Чисельність учнів загальноосвітніх шкіл становить 5 264. В загальноосвітніх школах району працює 804 вчителі.