ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ВЛАДИКА ТАРАС СЕНЬКІВ, О.М.,
Єпарх Стрийський УГКЦ

vl.Taras_-206x300Преосвященний Владика Тарас Сеньків народився 3 липня 1960 року в м. Чортків на Тернопільщині. В сімнадцять років (1977 рік) розпочав навчання у підпільній греко-католицькій семінарії, одночасно працюючи на різних роботах. 28 травня 1982 року прийняв священичі свячення з рук світлої пам’яті Владики Павла (Василика).В 1982-1989 роках Владика Тарас, як підпільний священик, душпастирював на території Івано-Франківської єпархії. Він був активним учасником Комітету за легалізацію Української Греко-Католицької Церкви. Від 1989 до 1992 років був настоятелем парафії в м. Чортків та очолював Чортківський деканат. Одночасно виконував обов’язки пароха міст Заліщики та Чернівці.

Повний теологічний курс Преосвященний Владика Тарас пройшов в Архієпископській семінарії м. Оломоуц (Чехія). Тут він навчався на факультеті університету «Палацького» та здобув ступінь ліценціату з богослов’я. Владика Тарас був духівником Івано-Франківської Богословської академії (вересень–грудень 2000 року) та Синкелом Бучацької єпархії у справах душпастирства та формації священиків (січень 2001 – лютий 2002 років).

15 лютого 2002 року Владика Тарас вступив до Чину Найменших братів Святого Франциска з Паоли («Minimi»). До 2004 року він перебував в управі Чину в Італії. Від 2006 року Владика викладав пасторальне богослов’я в Івано-Франківській Богословській академії.

22 травня 2008 року, Апостольським Престолом, Преосвященний Владика Тарас був проголошений Єпископом-помічником Стрийської єпархії УГКЦ, Титулярним єпископом Сицени (лат. Siccenna). Архиєрейська хіротонія Владики Тараса відбулася 20 липня 2008 року в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию. Головним святителем був Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями – Владика Юліян Гбур, Владика Володимир Війтишин та Владика Микола Сімкайло.

20 січня 2010 року Папа Венедикт XVI призначив Владику Тараса Сеньківа Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Стрийської єпархії УГКЦ. Дане рішення прийняте з огляду на заяву Синоду єпископів УГКЦ про перешкоду, у зв’язку із станом здоров’я, у виконанні уряду Єпарха Стрийського Владики Юліяна Ґбура.

2 квітня 2014 року, Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів Владики Тараса Сеньківа Єпархом Стрийським. Чин інтронізації на престіл Стрийської єпархії відбувся 24 травня 2014 року в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию.


Герб Владики Тараса

gerb_senkiv_2На синьому полі розширений хрест і дві руки тілесного кольору, з яких виходять червоно-золоті язики полум’я.

Щит розміщений на пурпуровій мантії, підбитій горностаєм, увінчаній золотою митрою з червоним підкладом. Обабіч виходять жезл і процесійний хрест – знаки єпископської влади.

На синій стрічці девіз золотом: «Все може той, хто любить Бога». Цей напис і руки з вогнем є символом святого Франциска з Паоли, засновника Чину найменших братів («Мінімі»), до якого належить Владика Тарас.