«Хай архидиякон Стефан випросить для нас ласки не боятися нікого і нічого, крім втратити Христа», – Владика Богдан Манишин на парафії Всіх Святих Українського Народу

DSC_12569 січня 2015 року, преосвященний Владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийський, відвідав з пастирським візитом парафію Всіх Святих Українського Народу, що у Стрию. Архиєрей очолив Божественну Літургію, з нагоди дня пам′яті первомученика архидиякона Стефана.

У проповіді Єпископ, роздумуючи над мученицькою смертю святого, зазначив, що книга апостольських діянь описує християн як таких, що перебували між собою у взаємній любові, вміли любити ворогів: «Книга Діянь говорить про коріння християнства, описує і людей, які тоді жили: вони любились між собою і це найбільше притягувало інших. Вони вміли молитись за ворогів. Вони любили ворогів, бо були солдатами війська Христового, сповнюючи Його волю. І тільки такий внутрішній настрій міг привести до того, щоб побачити Бога, розкрите небо».

Владика Богдан зауважив, що ще однією з головних рис перших християн була відвага. До відваги виховував апостолів Христос. Однак, за словами Архиєрея, відвага проявляється не лише в небезпеці, а ця моральна чеснота має пронизувати все життя людини і суспільства: «Коли говоримо про відвагу, відразу можемо думати про фронт, однак відвага – це зберегти життя ненародженій дитині, часами у важких обставинах і ціною свого життя. Відвага – це любов до правди, яка променіє мудрістю. Відвага – це стояти під хрестом. Відвага – це надавати допомогу, але фахово, навчатися для цього. Відвага – наважитися на будівництво храму в складній економічній ситуації. Відвага – дати відповідь на поклик Божий, коли Господь кличе до богопосвяченого життя. Відвага – не зробити гріха. Дуже багато потрібно відваги, яка би нам давала життя».

«У свято урочистості святого Стефана, попросімо для нашої любої неньки України, для нашої Церкви, для наших дітей, онуків, великої відваги робити кроки в сторону Христа. Не задля своєї слави, бо відвага приходить, коли для себе не залишаємо нічого. Просім ласки відваги для нашого суспільства, для наших матерів, дітей, для всіх нас. Хай архидиякон Стефан випросить для нас ласки не боятися нікого і нічого, крім втратити Христа», – сказав на завершення Єпископ-помічник Стрийський.

Після Святої Літургії, у храмі виступив вертеп парафіяльних родин.

Прес-служба Стрийської єпархії