«Година Землі» та нічні чування у с. Кавське на Стрийщині

12234900_986084318142798_8496626134666787790_n19 березня 2016 року, в цілому світі відбувалася екологічна акція «Година Землі». З цієї нагоди Бюро екології Стрийської єпархії ініціювало молодіжні чування на парафії прп. Параскеви с. Кавське на Стрийщині. На запрошення адміністратора парафії і референта Бюро екології о. Олега Кобеля до Кавська завітали молодіжні спільноти сіл Довголука і Воля Довголуцька Стрийського району та сіл Заболотівці і Журавків Жидачівського району разом зі своїми священиками.

Розпочалися чування з молитви папи Франциска «Християнська молитва зі створінням». Відтак, було представлено кілька відеороликів про цьогорічну ініціативу «Година Землі».

Рівно о 20.30 в храмі і довкола нього було вимкнуто все освітлення. Молодь, під акомпанемант інструментальної музики, запалила свічки в храмі. Після того, як храм було освічено світлом десятків свічок розпочалася екологічна Хресна дорога. Молодь по черзі читала і розважала над стаціями і приступала до сповіді. В часі стації, яка переповідає про смерть Спасителя, що співпала з годиною ввімкнення світла – 21.30, храм знову наповнився світлом.

По закінченні Хресної дороги, о. Олег закликав всіх присутніх провести екологічний іспит сумління, покликаний за мету підвести кожного до екологічного навернення в цей рік Божого Милосердя. Завершилися чування показом короткометражного фільму про важливість добрих справ. Оскільки після «Години Землі» відбувається естафета добрих екологічних справ, парафія с. Кавське передала ініціативу парафії с. Заболотівці, які зобовʼязалися наступного тижня провести якусь екологічну акцію, передавши ініціативу на іншу парафію. Завершилася молитовна зустріч виступом хору дівчат с. Заболотівці і чудовими піснями бандуристки з цієї парафії.

Задля популяризації такої ініціативи в нашій Церкві, молоді було запропоновано сфотографуватися окремо чи групками задля поширення інформації про таку подію в соціальних мережах. Тому відразу після чувань десятки людей через своїх сотні друзів донесли важливість відзначення «Години Землі» – акції, що заставляє суспільство реагувати на проблеми довкілля.

 

Джерело: paraskeva.org.ua