У Городку суспендований священик Зеновій Бенсь незаконно продовжує священнодіяти

91148112Станом на сьогоднішній день, в парафії Святого Духа м. Городок Городоцького деканату Стрийської єпархії, захопивши храм, незаконно продовжує священнодіяти суспендований священик Зеновій Бенсь.

1 червня 2015 року, у понеділок Святого Духа, разом з групою прихильників служив Божественну Літургію у храмі Святого Духа в м. Городок. За повідомленням очевидців, о. Зеновій співслужив з некатолицьким священиком о. Іваном Гаратом (належить до клиру Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП), який і виголошував проповідь. В ній він зазначив, що Святий Дух діє незалежно від церковної влади, а тому можна не зважати на розпорядження ієрархії, а також, що храм належить людям, які його будували, а не структурі церкви. Такі твердження проповідника є єретичними не тільки з огляду Католицького богослов’я але теж і з погляду Православних Церков.

Дії суспендованого священика Зеновія Бенся є очевидним продовженням ним чинених правопорушень, тому що згідно канону 702 ККСЦ , католицьким священикам забороняється співслужити Божественну Літургію разом з некатолицькими священиками або служителями.

Нагадуємо також, що на о. Зеновія Бенся є накладена кара суспенди і йому забороняється виконувати усі священнодіяння; служіння Божественної Літургії, уділення Святих Тайн, Служіння молебнів, акафістів, вечірні, утрені і інших публічних Богослужінь, чину похорону і уділення інших таїнств, однак він заборону цілком ігнорує.

На даний час Церковним Трибуналом Стрийської єпархії щодо священика Зеновія Бенся провадиться карний процес.

Прес-служба Срийської єпархії

 

Нижче подаємо повідомлення архиєпископа і митрополита Львівського Української Греко-Католицької Церкви про те, що о. Іван Гарат не є католицьким священиком.

Отець Іван Гарат був відлучений від Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Відповідно до його дій було проведено документальне дослідження де підтвердилося про його приналежність до Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Доводимо до Вашого відома декрет від 03.07.2014 року (Вих. ЛВ 14/994), яким офіційно повідомлено о. Івана Гарата про втрату приписки до Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Оскільки, о. Іван Гарат є некатолицьким священиком, щодо його особи необхідно дотримуватися приписів церковного права (беручи за основу канони 702 та 1440 ККСЦ), щоб уникнути небезпеки літургійного співслужіння з некатолицькими священиками.

З молитвою та Архиєрейським благословенням!
+ІГОР
Архиєпископ Митрополит Львівський