Храмовий празник у Жидачеві

У DSC08397неділю Всіх Святих, 7 червня 2015 року, парафіяни храму Воскресіння Христового м. Жидачів відсвяткували храмове свято. Також, цього дня, вже традиційно, відбулося вшанування чудотворної ікони Пресвятої Богородиці – «Жидачівської Оранти», яка зберігається у храмі.

Торжества розпочалися утренею, яку відслужив о. Роман Котів, сотрудник парафії, а відтак був відслужений молебень до Пресвятої Богородиці, який служили о. мітрат Василь Юрів, парох парафії у співслужінні сотрудників о. Ярослава Турика та о. Романа Котіва. По завершенні Молебня були прочитані молитви до Богородиці, прославленої в чудотворній іконі «Жидачівської Оранти». Слід зазначити, що Жидачівська чудотворна ікона Богородиці Воплочення в образі Оранти є пам’яткою українського середньовічного малярства. Її авторство приписують єромонахові Веніяминові, а датують 1406 роком.

Святкову Божественну Літургію яка розпочалась о 12.00 годині, очолив о. Мирон Гринишин, адміністратор Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, у співслужінні священників Стрийського, Жидачівського, Дашавського та Добрянського деканатів.

У своїй проповіді о. Мирон сказав: «Дух Святий змінює людину. І сьогодні, в неділю Всіх Святих, ми звершуємо пам’ять тих святих людей, на яких зійшов Дух Святий, який перемінив їх, а через їх приклад – продовжує перемінювати всіх нас. Христос каже у святому Євангелії: «Хто не несе свого хреста, той мене недостойний». Тому всім нам, щоб стати святими, потрібно прийняти Божу волю, яку нам посилає Господь і йти за ним протягом усього життя».

На завершення Божественної Літургії, до присутніх, з подячним словом звернувся парох храму Воскресіння Христового о. Василь Юрів, який подякував священикам, всім парафіянам та гостям міста за участь у богослужінні і пригадав, що цьогоріч відзначаємо празник Жидачівської Оранти, яка вже 609 років молиться і захищає місто.

Після Літургії всі спільно на колінах молилися молитву «Під твою милість» за мир і спокій у нашій державі. Відтак відбувся чин освячення води та окроплення нею всіх вірних. Вже традиційно, побожні парафіяни проходили на колінах через вівтар, до ікони Матері Божої, молячись за себе та свої родини.

о. Ярослав Турик,
Прес-секретар Жидачівського деканату