Хресна Дорога за мир в Україні вулицями м. Жидачева

жидачівУ неділю, 29 березня 2015 року, вулицями м. Жидачева пройшла традиційна чотирнадцята Хресна дорога за участю духовенства та вірних Жидачівського деканату.  Хресну ходу  очолив  о. мітрат Василь Юрів, яка цього року відбулася в наміренні «за мир в Україні».

Розпочався Хресний хід від храму Святого Воскресіння Господнього. Тут було зачитано перші чотири стації та свою науку виголосив о. Володимир Кузик, сотрудник храму Святих апостолів Петра і Павла с. Пчани Жидачівського деканату. О. Володимир, який більше десяти років душпастирював в Донецькій області і просив жертвувати свої молитви за людей на сході України.

Відтак наступна зупинка відбулась біля костелу Матері Божої, де з наукою до присутніх звернувся священик Римо-Католицької Церкви о. Томаш Лябус. О. Томаш пригадав людей які допомагали Христові в часі хресної дороги: «Симеон, Вероніка, єрусалимські жінки» та закликав побачити Христа в своїх ближніх та допомогти їм нести хрест.

Відтак об’єднана громада пройшла до фігури Матері Божої, де науку виголосив о. Олександр Ройко, адміністратор храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Покрівці. О. Олександр повернувся з зони АТО, де здійснював капеланське служіння і в своїй науці він поділився особистими пережитими моментами в зоні бойових дій та зустрічі з нашими військовими.

Наступна зупинка – церква Святих Бориса і Гліба, тут до учасників молитовного ходу звернувся о. Михайло Чмир,  адміністратор храму св. Івана Хрестителя с. Іванівці.

Особливістю цієї Хресної дороги була екологічна стація, яку зачитав о. Ярослав Турик, екореферент Жидачівського району. Ці екологічні розважання були представлені в світлі звернення преосвященнішого Владики Тараса Сеньківа, Єпарха стрийського, з нагоди Великопосної ініціативи Бюро екології УГКЦ «Екологічне навернення для порятунку».

Молитовну атмосферу на хресній дорозі створював церковний хор с. Володимирівці, під керівництвом регента п. Миколи Ліпковського.

Завершився Хресний хід у храмі Воскресіння Господнього,  де о. Василь Юрів подякував людям за присутність та молитву на Хресній дорозі.

 

о. Ярослав Турик, прес-секретар Жидачівського деканату