Християнський військово-вишкільний табір «Захисник-2017»

З 18 по 27 липня 2017 року на території Національного природнього парку «Сколівські Бескиди» вже другий рік поспіль відбувся Християнський військово-вишкільний табір «Захисник-2017». Метою табору «Захисник» є духовна, моральна, фізична та інтелектуальна підготовка молоді до можливого виконання нею військового обов’язку перед Українською державою в лавах Збройних Сил та інших силових структур України. Особливістю даного табору є поєднання принципів християнського та військового виховання, яке базується на традиційному вченні Церкви про воїнів-християн як захисників та служителів миру, правди та справедливості.

Головним завданням табору було навчити молодь любити Бога і свій рідний край, показати молоді образ воїна-християнина, який у світлі вчення Церкви є захисником миру і правди; тим, хто завжди дотримується християнських норм життя і не зловживає військовою силою; тим, хто захищає слабших та стоїть на боці справедливості та правди.

Також молодь навчалась плекати в собі почуття відповідальності за долю свого народу та розвивати готовність служити і любити до кінця.

Цього року на таборі було 45 учасників, серед них 15 дітей воїнів АТО, які впродовж 10 днів молилися, навчалися і старались зрозуміти хто ж такий воїн-христинин. Комендант табору, військовий капелан о. Ростислав Височан: «Табір «Захисник» – це не просто фізичний вишкіл, це місце, де Бог збирає різні дари: до нас приїжджають спортсмени, фокусники, майбутні програмісти, семінаристи, художники, музиканти, студенти військових закладів – де всі вони стають одним – спільнотою, в якій кожен може зростати, навчитися відповідати за себе і один за одного. І що найважливіше для мене, «Захисник» має стати  місцем,  де молоді люди мають зустріти Бога, і навіть у екстремальних та важких ситуаціях зрозуміти, що Бог є поруч».

о. Михайло Кушнір, капелан табору: «Любов до Бога і України – є головними правилами нашого життя». Владика Богдан Манишин: «Бути військовим означає бути готовим у відповідну мить померти за інших, а це означає любити до кінця як навчає нас Христос».

Вже традиційно організаторами табору є Департамент душпастирства силових структур України УГКЦ,  Комісія душпастирства силових структур України Стрийської єпархії УГКЦ,  ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери, ГО «Українська молодь – Христові». Дякуємо всім хто допомагав, а саме: 8 окремий батальйон «Аррата» УДА, спілка ветеранів АТО м. Н. Роздолу, спілка ветеранів АТО м. Дрогобич, НСОУ «Пласт» м. Миколаєва, а також багато небайдужих приватних осіб. Сподіваємося, що у такій співпраці зможемо і надалі разом виховувати нашу молодь по-християнськи та з любов’ю до своєї землі.

 

Повідомив о. Ростислав Височан

 

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.