«Хваліте Господа з небес» – фестиваль духовної пісні відбувся у Вовчатичах

Незважаючи на похмуру погоду, неділя 13 серпня 2017 року була справді світлою, радісною та благословенною Богом для усіх, хто цього дня завітав до храму Покрови Пресвятої Богородиці села Вовчатичі Ходорівського деканату. Адже тут пройшов фестиваль духовної пісні «Хваліте Господа з небес» за участю народних та аматорських колективів Ходорівської громади, організований відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради.

За словами ведучої мистецького дійства, провідного методиста відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради, «усе вічне у нашому житті освячене правдивим і всемогутнім Словом Божим». Тому для Божого благословення «за мирне небо над Україною, за освячення нашої дороги до істини» п. Наталія запросила до відкриття фестивалю пароха храму Покрови Пресвятої Богородиці села Вовчатичі, отця Миколу Прунака, який благав у Господа благословення у спільній молитві «Отче наш» і звернувся до присутніх із проханням спільно «возвеличити бога, віддати Йому славу через молитву і пісню» та побажав усім великого духовного піднесення.

Розпочав виступ народний аматорський хор «Дністряни» с. Піддністряни. Упродовж усієї концертної програми на символічну церковну сцену запрошувалися хорові колективи, церковні хори, вокальні ансамблі, тріо та квартети, солісти, яких вітали і зустрічали щирими теплими і дружніми оплесками, а вони дарували присутнім незабутні хвилини духовної радості, тепла і любові. Глибоким духовним змістом були наповнені музичні твори, що зворушували серця глядачів і спонукали до роздумів над змістом людського життя, над суттю нашої християнської віри та незрадливою Божою любов’ю до кожного із нас. Особливо зачарували усіх пісні та соло на бандурі найменших учасників фестивалю – талановитих дітей та молоді, серед яких є учні Ходорівської дитячої школи мистецтв та студентка Державного Дрогобицького музичного училища. Надзвичайно приємно, що пісні-молитви линуть із дитячих уст від щирих дитячих сердець, у яких зароджуються зерна духовності.

Керівник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради, Христина Вівчар нагородила усі колективи Подяками відділу культури за участь у фестивалі та пам’ятними подарунками – книгами «150 думок митрополита Андрея Шептицького». П. Христина назвала цей захід фестивалем «добра і милосердя» і побажала усім мирного неба і Божої ласки.

На завершення ведуча Наталія Павловська подякувала учасникам, керівникам народних колективів, господарям і гостям за «велич духовної пісні» і побажала:  «Хай Божа милість Вас не минає, хай добро і пісня нас всіх об’єднає». Особливі слова подяки адресувалися пароху храму Покрови Пресвятої Богородиці села Вовчатичі, отцю Миколі Прунаку за гостинність, мудрі та щирі поради. Христина Вівчар вручила отцю Миколі Грамоту за плідну працю на духовній ниві, а Ольга Мельник, подарувавши книгу «150 думок митрополита Андрея Шептицького», побажала, «щоб мудрий провідник греко-католицької церкви був світочем для праці».

Зі словом подяки організаторам учасникам та гостям фестивалю виступили  староста Вербицького старостинського округу Юрій Добуш та Голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський. Отець М. Прунак висловив слушну думку, що найбільшу подяку сьогодні складаємо Богові за те, що дав мудрості зібратися усім разом.

Завершилося величне дійство традиційним «Многая літа» і церковним гімном «Боже великий, єдиний…» у супроводі церковного хору храму святих безсрібників Косми і Дем’яна міста Ходорова. Переконані, що спільні молитви підносяться високо та будуть вислухані Богом, а «справжнє свято  душі» видалося на славу Божу.

Повідомила Марія Ганущак

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.