«Ікона монашества» у Стрийській єпархії

DSC_9560З 13 травня 2015 року, на теренах Стрийської єпархії перебуває ікона «Входу у храм Пресвятої Богородиці, Покровителька українського чернецтва». Ікону передано з Унева через Золочів до Кохавини, де вона перебувала в монастирі Редемптористів та монастирі сестер Непорочного Серця Марії Фатімської.

17 травня спільнота новіціяту Редемптористів з Кохавини передала «ікону монашества» монастирю Сестер Служебниць у м. Стрий. Отець Володимир Груца ЧНІ, синкел у справах монашества Стрийської єпархії, пояснив значення  та основні елементи ікони, яка опісля буде передана до монастиря сестер Воплоченого Слова у м. Стрий.

Святіший Отець Папа Римський Франциск проголосив 2015 рік у Католицькій Церкві Роком богопосвяченого життя, зокрема з нагоди 50-річчя документу «Perfectae caritatis»: Декрету про оновлення чернечого життя із застосуванням його до сучасних умов.

Перебуваючи у лоні Вселенської Церкви, святом Введення у храм Пресвятої Богородиці розпочато святкування Року богопосвяченого життя і в нашій Українській Греко-Католицькій Церкві. З цієї нагоди владика Михайло Бубній ЧНІ, Голова Патріаршої Комісії у справах монашества, благословив у паломництво монастирями УГКЦ ікони «Вхід у храм Пресвятої Богородиці, Покровительки українського чернецтва» (див. http://monashestvo.ugcc.org.ua/2014/11/poslannya-golovy-patriarshoyi-komisiyi-u-spravah-monashestva-ugkts-z-nagody-roku-bogoposvyachenogo-zhyttya/).

Понад рік, до свята Стрітення Господнього 2016 року, згадана ікона перебуватиме в монастирських і парафіяльних храмах та каплицях, нагадуючи про особливу присутність в Церкві богопосвячених осіб.

Нехай цей благословенний час буде особливим часом подяки за богопосвячених осіб та молитви за добрі і святі покликання до монашого служіння.

Редемптористи з Кохавини