Центр передподружнього приготування

Католицька Церква звертає особливу увагу на те, що однією із дієвих запорук утворення міцного та щасливого подружжя є належне приготування до Святого Таїнства подружжя. В одному із своїх поучень Папа Франциск каже, що у сучасному світі, який щораз більше пронизує культура минущості й тимчасовості стосунків між чоловіком і дружиною, лише відважні люди насмілюються творити тривалі подружні відносини та справжню сім’ю. Церква покликана створити якнайкращі умови для плідного приготування до майбутнього життя подружнього та сімейного життя. Добре приготування для багатьох пар може створити передумови для подальшої євангелізації і поглиблення віри вже у подружжі. Приготування до Святого Таїнства Подружжя Папа називає інтегральною частиною усієї сакраментальної процедури укладення подружжя.

Саме це завдання виконує Центр передподружнього приготування – організовує належну підготовку наречених до подружнього життя. Тут працюють і викладають висококваліфіковані фахівці, створено зручні умови навчання для молодят, щоб вони змогли пройти добрий вишкіл і були готовими – не зважаючи на різні виклики, труднощі та інвазію антисімейних ідеологій – укласти міцне подружжя і прожити щасливе сімейне життя. Курси приготування до подружжя дають можливість краще усвідомити покликання, яке Господь Бог дає кожній подружній парі, ознайомитися із навчанням Католицької Церкви про шлюб та сім’ю, а також сприяють глибшому розумінню Святого Таїнства Подружжя.

Систематична душпастирська праця у сфері передподружнього приготування на теренах Стрийської єпархії започаткована у 2002 році. Впродовж кількох років було створено Центри передшлюбної катехизації, які здійснювали завдання безпосереднього приготування наречених до прийняття Святого Таїнства Подружжя. У жовтні 2010 р. дані центри були реорганізовані у Центр передподружнього приготування Стрийської єпархії УГКЦ.

У 2016 році Владика Тарас (Сеньків) заснував Єпархіальний інститут душпастирства подружжя та сімї свв. Йоакима і Анни Стрийської Єпархії УГКЦ. З того часу Центр передподружнього приготування увійшов у структуру цього інституту та став одним із його підрозділів.

Сьогодні Центр складається із дев’яти відділень, діяльність яких охоплює всю територію Стрийської єпархії. Відповідно до Декрету про обов’язковість проходження навчання наречених у Єпархіальному інституті душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни, від 24 січня 2017 року, усі, хто має намір прийняти Таїнство Подружжя на теренах Стрийської єпархії, повинні у відовідному порядку пройти навчання в одному із відділень Центру передподружнього приготування Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни. У разі, якщо такої можливості немає, із виправданих причин (місце проживання, специфіка праці), дане навчання можна пройти в компетентних структурах інших єпархій УГКЦ. Однак, в такому випадку, наречені зобов’язані, завчасно звернутися до ректорату Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни, та потвердити свої знання щодо вчення Католицької Церкви про шлюб та сімю.

Повний курс навчання у відділеннях Центру передподружнього приготування триває 3 суботи поспіль, і в сукупності складає 12 год.

Навчальна програма складається із таких предметів:

  • Бог і людина
  • Богослов’я подружжя
  • Психологія подружжя і сім’ї
  • Канонічне і цивільне подружнє право
  • Біоетичні аспекти подружжя та сім’ї
  • Відповідальне батьківство

 

Детальну інформацію можна отримати за телефонами:

(068) 897-02-20

(093) 148-84-81

 

 

Контактні дані відділень Центру передподружнього приготування:

 

Стрийське відділення

м. Стрий, вул. Т. Шевченка, 80,

приміщення єпархіального управління Стрийської єпархії

Телефон: 097 674 9698

 

Миколаївське відділення

м. Миколаїв, пл. Ринок, 23,

приміщення Миколаївської гімназії

Телефон: 097 459 5960

 

Новороздільське відділення

м. Новий Розділ, вул. Шептицького,

приміщення Катехитичного класу при парафії Різдва Пресвятої Богородиці

Телефон: 097 671 6238

 

Перемишлянське відділення

м. Перемишляни, вул. Підвальна, 24,

приміщення Катехитичного класу спільноти «Адонай» при парафії Святого Миколая

Телефон: 098 488 8040

 

Бібрське відділення

м. Бібрка, вул. Церковна, 1,

приміщення Народного Дому

Телефон: 096 854 8081

 

Городоцьке відділення

м. Городок, вул. Мартовича, 1,

приміщення Малої академії мистецтв

Телефон: 097 668 2968

 

Ходорівське відділення

м. Ходорів, вул. Грушевського, 29,

приміщення Будинку Просвіти

Телефон: 067 706 2956

 

Жидачівське відділення

м. Жидачів, вул. Шашкевича, 44

приміщення Катехитичного класу при парафії Воскресіння Господнього

Телефони: 063 174 6464

096 036 7171

 

Великолюбінське відділення

смт. Великий Любінь, вул. Львівська, 174-а,

Катехитичний клас при парафії Святого Миколая

Телефон: 097 503 3639