Ісус біля Голгофи усіх чекає

Photo1401«То ж ким для нього станеш ти? Бути байдужим чи перейнятися вселенським болем?, стояти осторонь чи долучитись до великої дороги? – такі питання стоять перед нами сьогодні» – це слова з літературно-музичної композиції «Припадаю до Тебе мій Христе». З нею на окремі парафії Миколаївщини в неділю, 24 квітня, завітали професійні митці зі Львова. Під егідою Львівської міської організації Союзу Українок та з благословення Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка Володимир Пономаренко, Назар Михальчук, Оксана Мацигора, Олена Савка та концертмейстер Олеся Яремин виступили з постановкою Хресної Дороги.


Добру нагоду бути глядачами цього дійства мали парафіяни храмів Покрови Пресвятої Богородиці с. Гірське, Воздвиження Чесного Животворящого Христа с. Раделичі, Христа Царя с. Криниця та св. безсребреників Косми і Дам’яна с. Більче.

Метою цієї акції був збір коштів на лікування поранених бійців, які перебувають на лікуванні в шпиталях Львова та Дніпропетровська.

Звичні стації Хресної Дорого по-особливому звучали в літературно – мистецькій інтерпретації. Глядачі поринали в містерію Христових страждань на тлі пісень та музичних творів, серед яких п’єса Віталія Костецького «Молитва до Богородиці», «Страждальна Мати», «Під Хрест Твій стаю», «О світла правдо вічного життя», «Христос розп’ятий на Голгофті», «Diqnar, Domini»( Почуй нас Господи). Артисти завершили свій виступ життєстверджуючим « Алилуя», яке органічно зливається з гомоном Великодніх дзвонів. Дякуючи творчим гостям, адміністратор парафії Більче о. Ярослав Гарасимів зауважив: «Христос Спаситель терпів муки і приніс себе в жертву за людський рід даруючи себе, як викуп за гріхи світу. Ви даруєте свій виступ нам для нашого духовного збагачення, а зібрані кошти подаруєте пораненим воїнам. Такий спосіб вашої місії – наслідування Христа, служіння мистецтвом ближньому і Божій славі».

… Виступ закінчився, але зачаровані глядачі ще сиділи в задумі під враженнями від пережитого. Щось запало в серце.