IV Всеукраїнська проща «Дорогою зцілення» до Унівської Святоуспенської Лаври

za-tverezist-ok25 квітня 2015 року, відбулася IV Всеукраїнська проща «Дорогою зцілення» до Унівської Святоуспенської Лаври за утвердженя українського народу в чесноті тверезості. Організатором прощі був Рух «За тверезість життя» Комісії УГКЦ Душпастирства охорони здоров’я, представником якого від Стрийської єпархії  є о. Тарас Сидор.

Оскільки захід є загальноукраїнським, то на нього були запрошені усі небайдужі до подолання в Україні алкоголізму, наркоманії та залежних від азартних ігор, учасники Руху тверезості, узалежненні та їхні рідні, родичі військових та молодь, яка плекає чесноту тверезості.

Цьогоріч Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. Звертаючись до прочан в часі проповіді, владика роздумував над стражданнями  Христа, Якого послав нам Небесний Отець для розуміння щастя, для розуміння власної гідності.

«Бог приходить до людини, аби повернути їй найцінніші риси її людської сутності, її благородство і в тому розп’ятому Христі, є власне ключ до розуміння та відповідь на запитання, які ми ставимо собі у житті: «Чому ми не щасливі та де те щастя знайти?», – мовив владика Тарас, продовжуючи, що «саме у цьому таїнстві Божої жертви відкривається для нас відповідь на ті труднощі, котрі сьогодні привели нас сюди у це місце, аби звернутися до Бога про ласку оздоровлення, для порятунку тих, хто знаходиться глибоко в нашому серці, хто шукає щастя, проте аби усвідомити, що існує тільки одне щастя і це щастя у Господі».

А відтак, Преосвященний владика пригадав історію про матір, яка звернулася до священика з проханням поради про порятунок сина, який звинувачував свою матір у всіх негараздах, на що священнослужитель відповів, що потрібно молитися в любові, прощенні та дякувати Богові за свою дитину. Цією історією проповідник хотів донести вірним те, що той рік, коли ми випрошуємо в Бога ласк для своїх ближніх, ми маємо мати їх у своєму серці, а тому повинні любити прощати і дякувати за них.

Підсумовуючи вище сказане, єпископ побажав: «Хай же наша спільна сьогоднішня молитва буде за те, аби ми мали відвагу любити, прощати і дякувати за тих, кого до сьогоднішнього дня, а може й до сьогоднішньої миті ми вважаємо своїм хрестом, бо це є наше покликання, аби в нас пробудилася людяність і благородство, та щоб заблистів у нашому житті той образ і подоба Божа, які б освітили закутки темних людських душ. Щоб, коли прийде час, вони почули те, що почув розбійник на хресті: «Ще нині будеш зі мною в раю».

На завершення Архиєрей звернувся до присутніх з такими словами: «Ви є ті руки милосердного Бога, ви є те світло, котре засвітить в темних душах, ви є той виклик і голос Христа, яким Він хоче промовити до душ заснулих, глухих і закам’янілих. Ви є той дар свободи, котрим Господь хоче звільнити тих, хто зв’язаний будь-якою залежністю. Тож дозвольте Богові бути щедрим через ваше життя, дозвольте Богові бути чинним у вашому служінні і дай вам Боже витримати до кінця».

Після Літургії Преосвященний владика Тарас разом із духовенством здійснили Чин малого водосвяття та окроплення прочан свяченою водою, а відтак, відбулося перенесення ікони «Невичерпна чаша» до храму, після чого відслужили панахиду на місці поховання владики Михайла Левицького.

Варто зазначити, що також було проведено спілкування в групах за потребою та зацікавленням: залежні; рідні та близькі залежних; молодь. І кожен охочий міг скласти присягу та зробити запис в «Золоту книгу тверезості».

На завершення прощі, духовенство та вірні молилися Молебень до Пресвятої Богородиці перед іконою «Невичерпна Чаша».

 

Прес-служба Стрийської єпархії


Довідка:

В Унівській Святоуспенській Лаврі спочивають останки владики Михайла Левицького, який ще у 1844 році видав звернення до священиків з детальною інструкцією про те, як заснувати товариства тверезості та вести книги тверезості.