Канонічна візитація парафії преподобної Параскеви у с. Кавське на Стрийщині

Розпочалася канонічна візитація парафій Стрийської єпархії у 2018 році. За допомогою візитації єпископ формує і поглиблює взаємини з духовенством, вірними та іншими членами єпархіальної спільноти. Цьогоріч є заплановані візитації в 46-ти парафіях єпархії. 6-9 березня 2018 року відбулася канонічна візитація парафії прп. Параскеви с. Кавське Стрийського району. Візитацію очолив єпарх Стрийський – Преосвященний владика Тарас (Сеньків). На подвір’ї перед входом до храму єпископа вітали парафіяни на чолі з адміністратором парафії о. Олегом Кобелем. Візитації передували Великопосні реколекції (3-4 березня), які провів о. Віталій Гулич, а 6 березня візитаційна комісія у складі о. Романа Коцопея, економа Стрийської єпархії, о. Юрія Олійника та о. Олега Ружиловича після спільної молитви у храмі, згідно вимог канонічного права здійснила перевірку фінансового та душпастирського стану парафії.

9 березня з пастирським візитом парафію відвідав Преосвященний владика Тарас. Свій візит єпископ розпочав очоливши Літургію Напередосвячених Дарів. У своєму слові, зверненому до вірних, владика Тарас вказав на важливість віри та плекання власної християнської ідентичності. Також, він мав окреме звернення до вчителів та учнів, зібраних в храмі.
Після Літургії молодь привітала владику Тараса з прийдешніми іменинами. Архиєрей подякував всій парафії за свідчення віри, побажав нових духовних висот і звершень і попросив про молитву за себе. Насамкінець він вручив подячні грамоти найактивнішим парафіянам, подякувавши за їх служіння. Оскільки в цей день на парафії поминають померлих, єпископ помолився панахиду за всіх спочилих парафіян, фундаторів та жертводавців.
‎Після богослужінь в храмі владика Тарас зустрівся з сільським головою та працівниками сільської ради с. Кавське. ‎Немає жодного сумніву, що 9 березня 2018 року ввійде в історію парафії с. Кавське, як особливий день єднання у молитві із своїм пастирем і стане нагодою для ще більшого її оживлення.
Повідомив о. Олег Кобель

Довідка: У Стрийській єпархії ведеться систематична канонічна візитація парафій єпархіальним єпископом, яка  є одним з найвиразніших обов’язків єпархіального єпископа при виконанні свого уряду, згідно якого він зобов’язаний з належною ретельністю візитувати єпархію принаймі раз на п’ять років.

За допомогою візитації єпископ формує і поглиблює взаємини з духовенством, вірними та іншими членами єпархіальної спільноти. Візитація дозволяє єпархіальному Єпископу оцінити ефективність структур та засобів, призначених для пастирського служіння, усвідомити собі обставини та труднощі євангелізаційної діяльності, щоб могти краще визначити пріоритети і засоби організації душпастирства.

Під час канонічної візитації парафій, єпископ віддає перевагу зустрічам з особами, починаючи від пароха та інших священиків. Саме тут він має особливу нагоду зустрітися з найбільш потребуючими особами, людьми похилого віку та недужими. Канонічна візитація парафій показує, чим вона є насправді, а саме – знаком Божої присутності, якою Він навідується до свого народу в мирі.

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.