Проекти, ініціативи, акції

ДІЮЧІ ПРОЕКТИ ФОНДУ

1. Cоціальна і психологічна допомога дітям та молоді з проблемами і труднощами у навчанні та соціалізації

У суспільстві є чимало сімей, які перебувають у кризових ситуаціях, не можуть самостійно вирішити свої щоденні труднощі; дітей, які втрачають мотивацію до навчання, мають пасивну позицію у житті, не отримують базових вмінь для того, щоб забезпечити собі життя у майбутньому. Однією з причин цього є брак належної сімейно-орієнтованої допомоги з боку соціальних служб.

За допомогою спеціалістів молодіжних центрів Карітасу ми хочемо досягнути того, щоб діти та молоді люди покращили навчання, стосунки з іншими, набули корисних навиків. Бажаємо дати їм наснагу до активного життя та відповідальності.

Щодня, з понеділка по п’ятницю, з 12:00 год. до 18:00 год., у нашому Центрі розвитку та дозвілля дітей, підлітків та молоді, мають можливість займатися 72 особи. Їх кількість зростає, завдяки співпраці з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді при міськвиконкомі, Службою у справах дітей міськвиконкому, Міським відділом освіти, практичними психологами та соціальними педагогами шкіл міста, в результаті достатньої поінформованості населення про діяльність нашого центру, а особливо внаслідок рекомендацій класних керівників, з якими ми поступово налагоджуємо співпрацю, та з власної ініціативи батьків.

 

2. Соціальна інклюзія і розвиток інтеграційних центрів для молодих неповносправних людей в Україні

Метою проекту є інтеграція в сучасне суспільство розумово неповносправних дітей та молоді, які вже не навчаються в спеціальних навчальних закладах, і весь час перебувають вдома. Проект зумовлює надання молоді з неповносправністю можливостей продуктивно проводити час, сприяти самореалізації, самостійності, через навчання базових соціально-побутових та професійних навиків, надання підтримки неповносправним особам та їх батькам.

Цільовий напрямок проекту є – сприяти соціальній інтеграції та психологічній адаптації у суспільство осіб з вадами розумового розвитку через діяльність нашого Центру. Через цей проект прищепити елементарні навички самообслуговування, спілкування в колективі та допомогти розвинути індивідуальні здібності й нахили кожного користувача проекту. В проекті задіяні молодь та дорослі з вадами розумового розвитку, віком від 18 років і більше, без огляду на національність та релігійну приналежність.

 

3. Домашня опіка (пральня) для хворих, одиноких та людей похилого віку

Користувачами проекту є люди похилого віку, інваліди, одинокі літні люди, або такі, в яких родичі живуть в іншому місті та неспроможні надати їм необхідної допомоги. Щомісяця надаємо допомогу для 57 осіб у вигляді прання по 10 кг білизни та продуктами, одягом, безкоштовним відвідуванням лікаря, ліками і доставкою до лікарні.

Проект діяв з 2003 по 2005 роки, після чого був призупинений через брак коштів. З початку 2007 року, Карітас провадить цю діяльність власними силами, завдяки допомозі жертводавців, благодійних акцій.

 

4. Карітас для України – матеріальна і психологічна допомога

Центр допомоги родинам, що постраждали внаслідок трагічних і жорстоких подій на Євромайдані. Надаємо соціальну і матеріальну допомогу для лікування, реабілітації та соціального супроводу людей, духовно-психологічну допомогу сім’ям загиблих на майдані та постраждалих членів їх сімей.

 

5. Соціальна опіка вимушених переселенців зі східної України та Криму, які прибули з тимчасово-окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

Підхід Карітасу до опіки переселенцями є індивідуальним і передбачає скурпульозну оцінку їх потреб. Увага зосереджена на найбільш потребуючих: насамперед це вагітні жінки, багатодітні сім’ї, сім’ї з інвалідами та неповносправними, пенсіонери. Працівники Карітасу не дублюють послуг, які надають інші організації, служби, ініціативи, натомість ми співпрацюємо і об’єднуємось заради оптимальної допомоги вимушеним переселенцям. Ціллю є – допомогти кожному знайти спосіб облаштувати своє життя у нових умовах. Впродовж останніх двох місяців Карітас забезпечує переселених осіб продуктами харчування (в тому числі дитячим харчуванням) та гігієнічними наборами, миючими засобами та медикаментами. А зараз найважливішим є пошук ресурсів для придбання теплого одягу і взуття; тому робимо усе можливе, щоб дати можливість людям пережити ці страшні часи, коли їм довелося залишити свої домівки.

  

6. Соціальна та психологічна підтримка дітей трудових мігрантів

Допомога та підтримка дітей, батьки яких за кордоном. Проект тривав з 31 січня 2009 по 30 січня 2010 року. Вже з 01 квітня 2014 року, цей проект знову відновився на 12 місяців. Його метою є – підтримати соціальну реінтеграцію та покращити соціальну безпеку дітей, чиї батьки – робочі мігранти. Адресати проекту – бездоглядні діти, які опинились у складних життєвих умовах через те, що їхні батьки за кордоном.

 

БЛАГОДІЙНІ ІНІЦІАТИВИ

 Робота у виправних колоніях, Робота в психіатричних закладах, Адресна допомога людям похилого віку, Надання гуманітарної допомоги, Допомога жертвам стихійних лих, Праця з інвалідами, Благодійна кухня, Допомога сімям та родинам які опинились в складних життєвих обставинах.

 

БЛАГОДІЙНІ АКЦІЇ

«Різдвяна свічка» – дозволяє проведення ряду заходів для дітей та молоді, літні виховні та духовні табори і тренінги.

«Великдень для всіх» – дозволяє дарувати великодні кошики одиноким престарілим людям, малозабезпеченим і багатодітним сім’ям.

«Святий Миколай» – допомогу отримують діти сироти, малозабезпечені, багатодітні.

«Шкільний портфелик» – акція, покликана забезпечити потребуючих і сирітських дітей шкільним приладдям.

«День захисту дітей та інвалідів» – разом зі спілкою інвалідів проводимо зустрічі, навчання і надаємо соціальну допомогу.