Катехити зі Стрийської єпархії взяли участь у Всеукраїнському з’їзді катехитів

IMG_20160821_09244421 серпня 2016 року катехити Стрийської єпархії взяли участь у Всеукраїнському з’їзді катехитів, який відбувся у м. Києві і зібрав близько 550 катехитів УГКЦ з різних куточків України та за кордону. Захід був приурочений 25-тій річниці відновлення катехитичного служіння УГКЦ в Україні. Загалом з Стрийської єпархії прибула група катехитів у кількості 15 осіб на чолі з головою катехитичної комісії Стрийської єпархії о. Андрієм Бінасом.

З’їзд катехитів розпочався з Божественної Літургії в Патріаршому соборі, яку очолив Блаженіший Святослав. Під час Богослужіння всі мали нагоду стати свідками ієрейського та дияконського рукоположення. Після Літургії Отець і Глава УГКЦ подякував усім катехитам за віддане служіння, а також уділив благословення на катехитичне служіння. Подячними грамотами були нагороджені голови єпархіальних катехитичних комісій.

Після обіду відбулась зустріч катехитів з усієї України, яких цього року приїхало понад 550 осіб. Привітальне слово виголосив Блаженіший Любомир. Звертаючись до катехитів Блаженіший звернув увагу на катехизацію не лише дітей, але й дорослих. Також поділився своїми думками щодо катехизації у родині. Наступною була доповідь «Катехит – свідок Божого Милосердя» Преосвященного Владики Богдана (Дзюраха), секретара Синоду єпископів УГКЦ. Однією з найголовніших думок було – не працювати катехитом, але бути катехитом. Відтак слова вдячності катехитам висловили с. Луїза (Цюпа), заступник Голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та о. Андрій Стадницький, голова КК КГВА УГКЦ.

Відтак наша група із Стрия мала екскурсію по м. Київ. Під час екскурсії була можливість відвідати вул. Інститутську (тепер Героїв Небесної Сотні) та вул. Грушевського для вшанування новітніх Героїв України, які поклали своє життя за волю та незалежність нашої держави.

Втомлені, але духовно піднесені катехити Стрийської єпархії УГКЦ повернулися до своїх домівок де будуть продовжувати катехитичне служіння у своїх парафіях.

о. Андрій Бінас