Комісія у справах мирян

ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ НА 2018 РІК

Голова Комісії: о. ліц. Петро Монька

тел.: 097-17-74-071

e-mail: stryy2009@ukr.net

 

Відповідальні по деканатах від Комісії:

о. Юрій ДЕБА (Бібрський деканат)

о. Броніслав ГРИНИШИН (Городоцький деканат)

о. Богдан ДМИТРІВ (Дашавський деканат)

о. Олег БАРАНИЧ (Добрянський деканат)

о. Василь ПОПИК (Жидачівський деканат)

о. Олександр ВАРЦАБА (Журавенський деканат)

о. Степан ШИПА (Комарнівський деканат)

о. Степан ГОРІН (Любінецький деканат)

о. Ігор ІЛЬКІВ (Миколаївський деканат)

о. Тарас КОСТИК (Моршинський деканат)

о. Петро КУРПІТА (Новороздільський деканат)

о. Олег МАМЧУК (Новострілищанський деканат)

о. Андрій ПЕЦЮХ (Перемишлянський деканат)

о. Назар МАЙСУК (Стрийський деканат)

о. Олексій ЧУХНІЙ (Унівський деканат)

о. Тарас ЛУКАЧИК (Ходорівський деканат)

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

9 квітня 2009 року із благословення правлячого архієрея Кир Юліана (Гбура), Єпарха Стрийського було засновано Єпархіяльну комісію у справах мирян і сім’ї Стрийської єпархії УГКЦ. Від 27 грудня 2016 року із благословення Преосвященного Владики Тараса (Сеньківа), Єпарха Стрийського,  Комісія у справах мирян Стрийської єпархії УГКЦ починає своє існування як окрема структура від Комісії у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ.

Правовою основою Комісії у справах мирян Стрийської єпархії УГКЦ є положення про Комісію затверджене Синодом Єпископів УГКЦ у листопаді 2003 року, декрет Вих. № СЄ 1153/2010, від 11 листопада 2010 року, Вих. № СЄ 1154/2010 від 11 листопада 2010 року, Вих. № СЄ 845/2016 від 27 грудня 2016 року.

 

МЕТА:

Метою створення Єпархіяльної комісії у справах мирян Стрийської єпархії УГКЦ є допомога Єпархіальному Єпископу у реалізації програм, які згідно із документами Другого Ватиканського Собору, Папськими Енцикліками та іншими офіційними документами Вселенської Церкви, згідно з рішеннями Соборів УГКЦ та рішень Синоду Єпископів УГКЦ є скеровані на активізацію життя мирян, активніше залучаючи мирян до апостольського служіння відповідно до вчення Католицької Церкви про мирян, а  також допомога у залучені та поглибленні співпраці із різного роду мирянськими рухами всередині Церкви.

 

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ПРАЦІ КОМІСІЇ:

  • поширення вчення Католицької Церкви про мирян;
  • співпраця з мирянськими організаціями та спільнотами у Стрийській єпархії УГКЦ;
  • збір та поширення інформаційних матеріалів спрямованих на працю із різновіковими категоріями мирян;
  • поширення мирянських спільнот на теренах Стрийської єпархії УГКЦ;
  • координація та управління вишколу і формації тих, що посвячують себе праці у ділянці мирян та тих, хто допомагає у служінні при парафії священикам;
  • допомога у розпрацюванні навчальних програм, підручників, дидактичних та методичних матеріалів у мирянській ділянці;
  • співпраця із освітньо-виховними та соціально-культурними закладами, релігійними та громадськими організаціями, та з органами державної влади всіх рівнів для розвитку програм, що стосуються мирян;
  • Координація та реалізація на теренах Стрийської єпархії душпастирських програм Патріаршої комісії у справах мирян.

 

ЗАВДАННЯ:

До завдань Комісії входить координування спільних зусиль Церкви, органів державної влади та громад для поширення християнських мирянських рухів, спрямованих на оживлення духовності та моральності нашого народу.

Комісія у справах мирян Стрийської єпархії УГКЦ, у співпраці з іншими комісіями, ініціює проведення реколекцій, днів духовної віднови, семінарів, конференцій, форумів, прощ, зустрічей для різних категорій учасників: членів різноманітних мирянських організацій, духовенства, дружин та дітей священиків, молодих та зрілих подружжів, пар, які готуються до подружнього життя.