Комісія у справах родини

КОМІСІЯ У СПРАВАХ РОДИНИ
СТРИЙСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ

 

ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ НА 2018 РІК

Голова Комісії: о. ліц. Тарас Костик

тел.: 098-80-56-685

e-mail: stryy2009@ukr.net

 

Відповідальні по деканатах від Комісії:

о. Юрій ДЕБА (Бібрський деканат)

о. Броніслав ГРИНИШИН (Городоцький деканат)

о. Богдан ДМИТРІВ (Дашавський деканат)

о. Олег БАРАНИЧ (Добрянський деканат)

о. Василь ПОПИК (Жидачівський деканат)

о. Олександр ВАРЦАБА (Журавенський деканат)

о. Степан ШИПА (Комарнівський деканат)

о. Степан ГОРІН (Любінецький деканат)

о. Ігор ІЛЬКІВ (Миколаївський деканат)

о. Тарас КОСТИК (Моршинський деканат)

о. Петро КУРПІТА (Новороздільський деканат)

о. Олег МАМЧУК (Новострілищанський деканат)

о. Андрій ПЕЦЮХ (Перемишлянський деканат)

о. Назар МАЙСУК (Стрийський деканат)

о. Олексій ЧУХНІЙ (Унівський деканат)

о. Тарас ЛУКАЧИК (Ходорівський деканат)

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

9 квітня 2009 року із благословення правлячого архієрея Кир Юліана (Гбура), Єпарха Стрийського було засновано Єпархіяльну комісію у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ. З 11 листопада 2010 року Комісію Родини об’єднали із Комісією Мирян під назвою Комісія мирян і сім’ї Стрийської єпархії УГКЦ. Від 27 грудня 2016 року із благословення Преосвященного Владики Тараса (Сеньківа), Єпарха Стрийського, Комісія у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ починає своє існування як окрема структура від Комісії у справах мирян Стрийської єпархії УГКЦ.

Правовою основою Комісії у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ є положення про Комісію затверджене Синодом Єпископів УГКЦ у листопаді 2003 року, декрет Вих. № СЄ 1153/2010, від 11 листопада 2010 року, Вих. № СЄ 1154/2010 від 11 листопада 2010 року, Вих. № СЄ 845/2016 від 27 грудня 2016 року.

 

МЕТА:

Метою створення Комісії у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ є допомога Єпархіальному Єпископу у реалізації програм, які згідно із документами Другого Ватиканського Собору, Папськими Енцикліками та іншими офіційними документами Вселенської Церкви, згідно з рішеннями Соборів УГКЦ та рішень Синоду Єпископів УГКЦ є скеровані на виховання та формування здорового та релігійно обізнаного інституту родини, на піднесення родини до її належної гідності та пошани, поширення християнської моралі серед усіх верств нашого народу та захисту людського життя від зачаття до природньої смерті.

 

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ПРАЦІ:

  • координація та управління справами, що стосуються сімейного життя;
  • координація та проведення організаційних заходів, методичні наради;
  • збір та поширення інформаційних матеріалів спрямованих на працю із родинами;
  • розробка навчальних програм, посібників, підручників, дидактичних та методичних матеріалів, здійснення видавничої діяльності;
  • координація та управління вишколу і формації тих, що посвячують себе праці у ділянці родини;
  • допомога у приготуванні наречених до Святого Таїнства Подружжя при Інституті душпастирства подружжя та сім’ї Свв. Йоакима та Анни;
  • співпраця із освітньо-виховними та соціально-культурними закладами, релігійними та громадськими організаціями, та з органами державної влади всіх рівнів для розвитку програм, що стосуються родини.

 

ЗАВДАННЯ:

До завдань Комісії входить координування спільних зусиль Церкви, органів державної влади та громад для поширення християнської моралі серед всіх верств нашого народу та захисту людського життя.

Окрім того, Комісія у справах родини Стрийської єпархії УГКЦ, у співпраці з іншими комісіями, ініціює проведення реколекцій, днів духовної віднови, семінарів, конференцій, форумів, прощ, зустрічей для різних категорій учасників: духовенства, дружин та дітей священиків, молодих та зрілих подружжів, пар, які готуються до подружнього життя. В рамках існування Комісії у справах родини Стрийської єпархії теж відбувається співпраця із Інститутом душпастирства подружжя та сім’ї Свв. Йоакима та Анни, де проводиться безпосереднє підготування наречених до прийняття Святої Тайни Подружжя.