Копія Глинянської чудотворної ікони на Жидачивщині

звантаження25 квітня 2015 року до с. Волиця – Гніздичівська, на Жидачівщині, з ініціативи адміністратора парафії о. Василя Попика, була привезена копія Чудотворного образу Розп’яття Христового.  Ікона буде перебувати впродовж тижня в церкві  Успіння Пресвятої Богородиці, де кожного дня будуть служитись різні богослужіння.

У неділю 26 квітня відбулася Свята Літургія на якій був присутній сотрудник церкви Успіння Пресвятої Богородиці м. Глинян, о. Микола Стронянський. Під час проповіді о. Микола розповів про подвиг жінок мироносиць їхню віру і приклад для наслідування. Згодом розкрив три причини чому слід радіти, що ікона присутня в місцевій церкві.

Перше – це те, що ця ікона є чудотворною: “Ми християни знаємо, що Бог по цілому світі об’явив місця які ми називаємо відпустовимими. До таких місць належить і Глиняни”. Священик розповів дуже детально історію Чудотворного образу Розп’яття Христового. Також о. Микола зауважив, що попри те, що  він  є священиком лише три роки, однак теж став свідком Божої сили біля цієї чудотворної ікони. “Одна жінка, яка після інсульту вже чотири роки не могла говорити, помолившись біля ікони почала говорити і свідком цього було дуже багато людей, зокрема і я. Подібна історія відбулася із хлопцем який дуже заїкався, після молитви біля ікони, перебуваючи вже за межами церкви почав вільно розмовляти”. Друге – це є те, що для тих хто не може приїхати в Глиняни, чудова нагода  помолитися біля чудотворної ікони. І третьою причиною, на думку о. Миколи є те що перебування чудотворної ікони у храмі є нагодою до особливої спільної молитви про Боже Благословення для своєї родини, парафії, України.

На закінчення проповіді о. Микола розповів про чудо, яке сталося нещодавно. “Одна жінка, на 4 стадії раку не мала вже надії на життя. Лікарі не могли вже нічого зробити. Порадили їй їхати до дому і прощатися із своїми близькими поки є ще час. Жінка у відчаї приїхала в Глиняни, біль переповнював її. Під час молитви відчула полегшення. Пройшла повторне обстеження. На подив усім лікуючим лікарям оздоровилася”. Після Літургії була прочитана молитва біля копії чудотворної ікони, священики також помолилися та благословили  дітей парафії і окропили їх освяченою водою. Після цього вірні мали можливість прийти і поцілувати саму ікону.

З 1 по 6 травня буде перевезена в сусіднє село Вільхівці. З 6 по 16 травня ікона перебуватиме в селі Пчани.

Розклад богослужінь біля ікони в селі Пчани

06.05 о 18.00 год. Молебень та молитва за Україну.

07.05 – 09.05 Свята Літургія за оздоровлення о 08.30 год. Молитва за поранених українських військовослужбовців.

10.05 Свята Літургія в 11.00 год.

11.05 -13.05 Свята Літургія 08.00 год.

12.05 – 15.05 Молитви біля ікони о 18.00 год.

16.05 – Свята Літургія і прощання з іконою о 10.00 год.

Довідка: Копія містить автентичні частини відновленого образу, оригінал якого знаходиться в містечку Глиняни, в старовинній Святоуспенській Церкві. Місто Глиняни є паломницьким місцем Львівської митрополії. У цьому живописному містечку на Святий Вечір 1936 р. перед Різдвом Христовим в старенькій дерев’яній церкві Успення Пресвятої Богородиці сталося диво: відновився запрестольний образ Розп’яття Ісуса Христа. Темне зчорніле тло 150-літнього образу засяяло ясно та продовжувало випромінювати світло ще протягом трьох тижнів. Комісія, що обстежувала в 1936 р. цю чудотворну ікону, визнала, що відновлення образу Розп’яття Ісуса Христа в Глинянах є, без сумніву, надприроднім. Оновлену ікону Розп’яття Христового обстежували дві комісії. Звіт про результат проведеного другого обстеження був переданий до Риму. Святіший Отець Папа Пій ХI 18 травня 1938 р. надав церкві Успіння Пресвятої Богородиці право проведення відпустів у свята Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успіння Пресвятої Богородиці і Воздвиження Чесного Хреста. Згодом Митрополит (Шептицький) надав церкві право дванадцяти відпустів на рік.

Чудесне відновлення ікони потверджене не лише церковною владою, а й безліччю чудодійних оздоровлень, що відбулося як у довоєнний період, так і починаючи з 90-х рр. минулого століття, коли молитва у храмі знову відродилася до сьогодні. Існує багато свідчення про оздоровлення саме біля копії цієї чудотворної ікони. Всі бажаючи можуть долучитись до спільної молитви.

Адміністратор парафій:  о. Василь Попик