Літній християнський, терапевтично-відпочинковий табір «Тверезість душі – ознака святості»

DSC06678У монастирі сестер Пресвятої родини с. Гошів Долинського району Івано-Франківської області проведено  літній християнський терапевтично-відпочинковий табір «Тверезість душі – ознака святості», який організувала комісія «За Тверезість Життя» Стрийської єпархії,  за сприянням Патріяршої комісії Душпастирства охорони здоров’я.

Багато діток з різних куточків Стрийської єпархії приїхали в особливе місце для того, щоб не лише відпочити, а й духовно зрости. Духовна атмосфера, яка панувала у таборі, сприяла наближенню дитини до Бога – люблячого Батька. Щодня діти мали змогу бути присутніми на Божественній Літургії, брати активну участь у Святій Тайні Сповіді і Пресвятій Євхаристії. У таборі діти не тільки змогли познайомитися одне з одним і заприятелювати, а й стати однією християнською родиною.

Християнські психологи Консультативно-просвітницьких центрів допомоги залежним від алкоголю та членів їх родин УГКЦ: Яців Ірина (м. Стрий), Ксьондзик Олена (м. Львів) в співпраці з о. Романом Кіцелюком (м. Коломия), спрямовували дітей у конструктивне русло, безпосередньо даруючи безліч позитивних емоцій, насичену програму, цікаві конкурси та ігри, арт-терапію, футбол, вотербол та інше. Завдяки тісній співпраці працівників КПЦ діти в процесі роботи вільно висловлювали свої думки, зуміли без страху заглянути у проблеми своїх сімей, говорили про почуття, дискутували, працювали творчо і наполегливо.

Одним з напрямів роботи, було розкриття перед дітьми чесноти тверезості через християнські цінності, такі як любов, доброта, чесність, повага. Роман Зіненко пробуджував до роздумів, заряджав ентузіазмом, надихав, підтримував, слугував зразком. Діти зрозуміли, що таке прагнення до добра, свободи. Вони намагались самовизначитись, навчились не боятись говорити про свої почуття, емоції і переживання.

Протягом цих днів, крім занять, діти слухали науку духівника, та відповідального за проведення табору отця Тараса Сидора голови Комісії «За тверезість життя» Стрийської єпархії, який висвітлював теми Євангелії та допомагав їм впорядкувати внутрішній духовний світ і віднайти душевний спокій, довіритись і наблизитись до Бога, приготовитись до Тайни Покаяння та Пресвятої Євхаристії. В часі табору зорганізовано прощу до Гошівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в монастир ОО. Висиліян що в селі Гошів.

Велика подяка спонсорам, особливо Kindermissionswerk за надання можливості нашим дітям взяти участь у літньому християнському, терапевтично-відпочинковому таборі «Тверезість душі – ознака святості». Завдяки проведеному часі у таборі діти розкривали в собі свої найкращі якості і здібності, показували, як сильно вони люблять і потребують уваги, про що думають і як бачать світ, чого хочуть, до чого прагнуть, наскільки ближче пізнали Бога. Дітям важливо знати і відчувати, що Бог і ми їх любимо і розуміємо. Найбільше, що ми можемо для дітей зробити – це бути поруч, не скупитися на лагідні слова і обійми, адже любов до дітей немає меж.