«Матері в молитві» с. Підгірці на Стрийщині відсвяткували 10-ту річницю від заснування

zahalУ неділю, 9 жовтня 2016 року, в храмі Зіслання Святого Духа с. Підгірці біля Стрия, відбулося святкування десятої річниці від заснування місцевої парафіяльної спільноти «Матері у молитві». На свято прибули численні матері з інших парафіяльних спільнот. Святкування розпочалися традиційною молитвою матерів, яку очолила координатор спільнот Стрийської єпархії п. Анна Форостина. В часі молитви багато членкинь спільноти мали нагоду приступити до Святого Таїнства Покаяння, а після молитви було освячено хоругву, яку виготовили матері з с. Підгірці.

Святкову Божественну Літургію очолив о. Михайло Глов’як. Йому співслужили: о. Михайло Нанівський з с. Миртюки, о. Михайло Підлубний з с. Загірне, та о. Богдан Дмитрів – адміністратор храму Зіслання Святого Духа. Розважаючи над євангельським читанням притчі про таланти під час проповіді, о. Михайло наголосив, що покликання – бути християнкою-матір’ю, є талантом. Коли батьки вірні і добрі, то і діти будуть брати з них приклад. Також, проповідник вказав на Богородицю, як приклад для наслідування кожній матері, бо саме Божа Мати вчить усіх нас любити, бути покірними, ревно і побожно молитися.

Після короткого обіду, матері молилися вервичку до Божого Милосердя у капличці школи-інтернату, а відтак акафіст до Святого Духа у старому храмі.

В особі слугині спільноти Людмили Чизмар було нагороджено подячною грамотою підгірцівську спільноту за молитовне служіння протягом 10-ти років. Деякі матері давали свідчення. Наприклад: чотирьох чоловіків забрали на передову на війну, жінки щодень збиралися на молитву, через рік всі повернулися додому. Наприкінці, присутні помолилися за щасливу дорогу і добре служіння о.Михайла, який має виїжджати у Францію.

Всі учасниці свята щиро дякують адміністратору храму о. Богдану Дмитріву за створення привітної, благодатної для молитви атмосфери та добрі, повчальні Слова Божі.

Повідомила Анна Курилишин