“Матері в молитві” відсвяткували ювілей

В суботу, 29 квітня 2017 року у с. Малі Дідушичі, що на Стрийщині, відбулась молитовна зустріч святкування десятої річниці із дня  заснування спільноти “Матері в молитві” у цьому селі. Зустріч гостей, матерів із інших сіл, була дуже теплою, щирою і особливою: жінки з хоругвами вийшли на подвір’я Церкви, щоб урочисто привітати учасниць спільноти, молоді дівчата приготували оригінальні віршовані привітання, а священик поблагословив освяченою водицею.
Спочатку всі учасниці провели традиційну молитву спільноти, в якій просили за  мир і спокій в Україні, за повернення всіх живими і здоровими з місця проведення бойових дій, за здоров’я і щасливу долю дітей; дякували за можливість спільно молитись.

Перед Богослужінням освятили вишиту хоругву “Матері в молитві”.

Святу Літургію очолили: отець-духівник Мирон і отець-декан Василь, а також о. Ігор Кошіль – настоятель храму, о. Василь Милик, о. Михайло Підперигора і о. Михайло Підлубний.

о. Мирон у своїй проповіді розважав про Хрест у всіх його значеннях. Хрест, який Христос ніс на Голгофу – наші гріхи, Хрест, на якому розіп’яли Спасителя – на Нього ми уповаємо і наш хрест – щоденні турботи і печалі, який ми несемо впродовж усього життя, на який часто нарікаємо, що не в силі дальше його нести. Але Бог завжди нас підтримає: “Підніміться і візьміть свій хрест та йдіть за Мною. Будьте сильними. Ті, чия віра ослабла, будуть оновлені Вогнем Святого Духа. Хрест – це не є знак терпінь, а знак – Любові, прийняття Божої волі, знак вірності Небесному Отцю. Кожна жінка-матір повинна з любов’ю приймати свій хрест і нести його скрізь: у сім’ю – з любов’ю, терпеливістю, послухом, ніжністю, ласкою; між людьми – з трепетом, стриманістю, розуміням; у Церкву – з побожністю, вірою та надією.

А протопресвітер розповів притчу “Про сіяча”. Особливу увагу зосередивши на тому, що серце матері повинно бути, як та добре земля, щоб Боже слово проростало у її серці і давало щедрі плоди у молитві, милостині, вірі та любові. Бо щасливі ті діти, чиї матері щиро моляться за їхній добробут і добре життя у Бозі.

Також було нагородження 6 учасниць спільноти с. Малі Дідушичі подячними грамотами за ревну і довготривалу молитву з першого дня заснування спільноти “Матері в молитві”.

Опісля священики подякували матерям за спільну молитву, а п. Форостана, у свою чергу, від усіх учасниць подякувала священникам за їхню присутність, яка додала особливої зворушливості зустрічі і побажала, щоб їхні священичі слова були родючою нивою для матерів і для спасіння їхніх душ.

Згодом всі учасники дійства вийшли на подвір’я Церкви для спільної фотографії.

Завершилось святкування виступом молоді села з подячними піснями і віршами, який запам’ятався мелодійністю, щирістю, трепетом і ніжністю.

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.