Спільноті «Матері в молитві» з Дашави 10 років

Дашава4 жовтня 2015 року спільнота «Матері в молитві», що діє при парафії Собор Пресвятої Богородиці смт. Дашава відзначила свій 10-літній ювілей. З цієї нагоди на молитовне святкування прибули також члени цієї спільноти з навколишніх сіл і міст. Урочистість розпочалась Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Єпископ-помічник Стрийський владика Богдан Манишин.

Розважаючи над текстом Євангелія про чудесний вилов риби (Лк.5,1-11) єпископ сказав, що: «Сьогоднішнє Євангеліє – це ще одна можливість пізнати Бога по-іншому, в іншій перспективі. Він об’являється щораз по-особливому, тобто Христос є у перманентному процесі творення, до участі в якому запрошує і нас».

На наш оцінюючий погляд, євангелист описує незрозумілу ситуацію: Ісус навчає – цікаво, захоплююче і напевно говорить щось важливе, бо попри навіть «неприємну» правду навколо Нього зібралось дуже багато людей, які слухають,- продовжував владика Богдан, – а учні, ті що найближче, в самому центрі обставин – займаються своїми буденними справами. Цей факт з одного боку є промовистим свідченням того, що Христос приходить у буденність, у місце, де ми живемо, працюємо, навчаємось, а з іншого – викликом: чи ми почуємо? Чи побачимо, зауважимо Його присутність, яку проявляє дуже по-різному у різних ситуаціях зокрема сьогодні.

Владика зауважив, що сьогодні люди охоче слухають добру звістку, однак лише поверхово, не заглиблюючись у глибинне значення. Наша зустріч із Богом, за словами проповідника, – це зустріч із світлом, яке проникає у нашу душу, нашу щоденність, наші роботи, і дає досвідчення Божої святотості та, одночасно, нашої гріховності. Відкриття цієї правди є дуже важливим та одним із підставових чинників для правдивих стосунків з Богом.

На завершення, Архиєрей вказав на ще один важливий елемент сьогоднішнього Євангелія, а саме на відважний вибір піддатися Божому слову.  Христос показує, що людський професіоналізм, доречний в кожній особливій ситуації, є недостатнім (професійні рибалки нічого не зловили, часто професійні лікарі не можуть вилікувати), лише за Його словом можливо все. Сьогодні ми, також як рибалки тоді, маємо вибір: керуватися своєю логікою, або ж слухати Його (часто всупереч будь-якій логіці), «іти на глибінь та закидати сіті»…і бачимо, що результатом не розчаруємось.

Також цього дня Єпископ-помічник Стрийський уділив дияконські свячення Андрію Гавінському, якому побажав ревно взивати у молитві до Господа та свідчити Бога своїм служінням. А членам спільноти «Матері в молитві» з смт Дашава владика Богдан подякував за їхню материнську молитву і висловив найщиріші побажання та уділив їм своє Архиєрейське благословення.

Прес-служба Стрийської єпархії