Міжконфесійна Хресна хода у Новому Роздолі

У Новому Роздолі відбулася міжконфесійна хресна хода, яка розпочалась у храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Вулицями міста, від стації до стації, хрест почергово несли представники різних парохій, спільнот та служб: парафіяни храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, МГО «Українська Молодь – Христові», НСОУ — «Пласт», Центр організації дозвілля для осіб з особливими потребами «Тавор», освітяни, влада міста, парафіяни храму Святого Миколая УАПЦ, національна поліція, ГО «Тризуб» імені Степана Бандери, державна рятувальна служба, священики, парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. На кожній стації звучала велелюдна молитва, підсилена чоловічим хором, отці виголошували проповіді, які стосувались різних соціальних проблем. Зокрема, отець Василь Підгайний на майдані Небесної Сотні говорив про Революцію Гідності і війну на Сході та зачитав вірш, присвячений загиблим в АТО героям-землякам: Андрію Марунчаку, Володимиру Безушку, Володимиру Трушу, Володимиру Шелудьку та Ростиславові Труханському. Саме в цей момент почав накрапати дощ, наче небо заплакало за загиблими разом з людьми. Отець Роман Штігер говорив про екологічні проблеми і нашу спільну відповідальність за довкілля.

Тішить, що на хресні ході було багато дітей та молоді. Школярі-старшокласники несли ікони стацій, члени УМХ та Пласту – хрест і свічки. Завершенням хресної дороги стала Божественна Літургія в храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, під час якої вірні мали можливість приступити до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.
Хресна хода –  унікальна подія, яка єднає все місто в єдину громаду під знаменом Христа. Слава Богу, що в Новому Роздолі відсутня міжконфесійна ворожнеча  і священики УГКЦ та УАПЦ разом з парафіянами спільно моляться перед початком важливих для міста заходів: Свято Героїв, День пам’яті жертв Голодомору, День Героїв Небесної Сотні.
Тож кожен, повернувшись додому втомленим після чотиригодинної ходи і Літургії, мабуть, відчував у серці відлуння спільної молитви: «Претерпівий за нас страсти, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас!»
Дякуємо всім, хто у свій спосіб долучився до організації цієї прослави страстей Господа нашого Ісуса Христа.
бр. Станіслав Тимчишин
Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.