Молодіжні чування у Жидачеві з нагоди екуменічного міжнародного паломництва «Заради Кліматичної Справедливості»

image6 листопада 2015 року, Бюро екології Стрийської єпархії долучилось до проведення Екуменічного Міжнародного Паломництва «Заради Кліматичної Справедливості», яке в період з 13 вересня до 28 листопада 2015 проходить через різні міста і країни, починаючи від Фленсбурга (Німеччина) і закінчуючи аж у Парижі (Франція). В цей час, багато Церков, організацій у всьому світі долучаться до цього паломництва у практичний, молитовний та символічний спосіб.

Цього дня у м. Жидачеві, у храмі Воскресіння Господнього, у стіп Чудотворної ікони Жидачівської Оранти відбулися молодіжні чування. У них взяла участь молодь з Жидачівського і Добрянського деканатів Стрийської єпархії.

Молодь та діти, разом зі священиками провели час у молитві подяки та перепрошення Богу Творцю. Після короткого знайомства з прибулою молоддю, о. Ярослав Турик, сотрудник храму Воскресіння і референт Бюро екології Стрийської єпархії розповів всім присутнім історію чудотворної ікони “Жидачівської Оранти”.

Потім, ансамбль дівчат “Фіміам”  із парафії прп. Параскеви с. Кавське виконав пісню до Богородиці. Це і стало початком молитовних чувань. Голова Бюро екології Стрийської єпархії о. Олег Кобель очолив Молебень Богородиці з проханнями про мир, та мудрість світових лідерів, які стануть учасниками Паризького саміту у справі кліматичних змін. Йому співслужили о. Роман Котів, сотрудник храму Воскресіння м. Жидачева і о. Остап Юрів, сотрудник храму арх. Михаїла смт. Журавно.

Після цього, молодь молилися Ісусову молитву і читалися уривки нової екологічної енцикліки папи Франциска “Славен будь”. Чимало молодих людей приступили до св. Таїнства Покаяння. о. Володимир Груца, магістр новіціяту оо. Редемптористів з Кохавинського монастиря радо прислужився, висповідавши учасників чувань. Потім молодь розважала над 8 та 103 псалмами, які чи не найкраще описують досконалість сотвореного світу. Кожен задумувався над власними екологічними гріхами, перепрошуючи Бога у молитві “Отче Наш” за себе та інших.

На завершення спільної молитви, піснею і прекрасними голосами прославив Господа Бога ансамбль дівчат “Фіміам” із Кавська. о. Олег Кобель подякував о. декану Василю Юріву за сприяння організації цього заходу і за інші екологічні ініціативи на його парафії, а також всім присутнім отцям за спільну молитву. Спільне фото на пам’ять і спілкування молодих людей між собою (чимало з них брали участь в екологічному таборі “Зелен Світ) стало завершальним акордом чувань.

о. Олег Кобель,
Голова Бюро екології Стрийської єпархії