Молитовна Хресна хода вулицями м. Стрия

У Хрестопоклонну неділю, 11 березня 2018 року, вулицями м. Стрия пройшла традиційна молитовна хресна хода за участю духовенства, монашества та вірних релігійних громад УГКЦ м. Стрия і Стрийського району. ЇЇ очолили Преосвященний Владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, та Преосвященний Владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник.

Перед початком ходи владика Тарас закликав усіх, духовно переживаючи страсті Господні, застановитися над своїм життям через призму безцінної жертви Божої любові: «Християнство – це не є формальність. Бути християнином означає жити Богом, котрий віддав за нас життя. Спробуймо сьогодні заглибитися в таїнство Божої любові, яка живе в кожному з нас, але яку ми часто не зауважуємо. Нехай Господь благословить нас у цій подорожі дорогою нашого сумління», – сказав Архиєрей.

Варто зазначити, що цьогорічний текст духовних роздумів над кожною стацією Хресної Дороги є написаний владикою Тарасом, котрий глибоко представив виклики, а рівно ж  і відповідальність християнина в сучасному світі та дав моральну оцінку діям, якими людина творить рани на Христовому тілі. «Допомагаючи нести Спасителеві хрест, Симеонові відкрилася таємниця любові у співстражданні та солідарності. У Христових стражданнях є сила, яка очищає стосунки людей від егоїзму, наповнює відвагою жити для інших, відновлюючи у людському суспільстві втрачену через гріх Троїчну Богоподібність» (Стація 5).

У завершальній молитві Хресної ходи, єпископ зазначає, що гріх людини веде до смерті і є причиною страждань Ісуса, який натомість провадить людину до Воскресіння. «Хто любить Христовою любов’ю отримує життя від Нього і стає здатним оживляти те, що довкола», – підкреслює владика Тарас у кінцевій молитві.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.