Молитовна хресна хода вулицями міста Стрия

IMG_1584

У Хрестопоклінну неділю, 15 березня 2015 року, вулицями м. Стрия пройшла традиційна хресна хода за участю духовенства та вірних релігійних громад УГКЦ м. Стрия і Стрийського району. ЇЇ очолили Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський та Преосвященний Владика Богдан Манишин, єпископ-помічник.

В часі молитовного ходу, який тривав близько чотирьох годин, духовенство та численні вірні, які взяли участь у хресній ході, мали можливість розважати над терпіннями Спасителя, пережитими задля відкуплення всього людства, а також, єднаючись у молитві, просити у Господа миру і кращої долі нашій країні.

Молитовна хода розпочалася о 15:00 год. в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці і пройшла далі  вулицями м. Стрия в такій за маршрутом: Катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці, фігура Матері Божої біля Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці, храм Різдва Пресвятої Діви Марії (римо-католицький костел), Пам’ятник «Будителям», Територія Меморіального комплексу «Борцям за волю України», храм святого апостола Якова, хрест на роздоріжжі вулиць Добрівлянська і М. Грушевського, храм свв. Володимира і Ольги, храм блаженного священномученика Йосафата Коциловського, сквер родини Бандер, хрест на роздоріжжі вулиць Т. Шевченка і Б. Хмельницького, храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, хрест на Майдані Ринок, а відтак усі знову повернулися до Катедрального храму, де було прочитане розважання останньої стації та молитва на закінчення хресної дороги.

Протягом Хресної ходи, на чотирнадцятьох молитовних зупинках відбувалися читання Святого Євангелія, яке читали священнослужителі. Особливістю цьогорочної молитовної ходи стало те, що з нагоди року Андрея Шептицького, читалися розважання з творів слуги Божого Митрополита Андрея. Розважання читали та несли березовий хрест, що символізує нескорений дух українського народу, представники різних верств населення міста та району а саме: військовослужбовці, «Правий сектор», волонтери, лікарі, родичі воїнів – учасників АТО, представники міської та районної влади, священики, воїни ОУН-УПА, біженці з Донбасу та Криму, представники спільнот «Матері в молитві» та «Віра і Світло», майданівці, ветерани війни в  Афганістані та особи котрі перебували у підпіллі УГКЦ.

«Ця Хресна дорога – це є дорога, котрою сьогодні йде наш народ і несе тяжкий, болючий хрест, або радше, допомагає його нести Христові, котрий разом з нами, в особливий спосіб від останніх днів листопада 2013 року йде по наших містах і селах, по наших родинах, розділяючи з нами біль, страх від ран, але саме Він своєю присутністю вселяє в наші серця надію на перемогу», – сказав по завершенні молитовної ходи владика Тарас, звертаючи увагу вірних також на гріхи, якими людство себе поневолює та вказуючи, що ціною нашої свободи є жертва Христа.

«Не маємо чого нарікати на наш хрест, бо він не має тої ваги, яку б ми мали нести, тому що на себе її взяв Христос, – продовжив єпископ. Мусимо усвідомити, що на цій дорозі, окресленій нашими мріями, сподіваннями, окропленій жертвами тисяч найкращих синів і дочок, нічого не осягнемо, допоки не повернемо Богові у нашому серці, в серці нашого народу перше місце.

Закінчуючи, єпископ подякував усім присутнім за спільну молитву і за те, що пройшли цією молитовною ходою разом з Христом та просили Його, щоб Він ішов разом з нами до перемоги. А насамкінець, владика Тарас уділив усім присутнім архиєрейське благословення.

 

Прес-служба Стрийської єпархії