«Мусимо навчитися довіряти Богові навіть тоді, коли зовсім не розуміємо чого Він від нас хоче і куди нас веде», – Владика Тарас Сеньків у Червонограді

unnamed22 грудня 2014 року, у празник Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною, Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, відвідав монастир оо. Василіан, що у Червонограді, з нагоди вшанування Пресвятої Богородиці, прославленої в чудотворній Кристинопільській іконі.

Архиєрей очолив Божественну Літургію, в часі якої звернувся до вірних зі словом проповіді. Насамперед, Владика Тарас зауважив, що подія непорочного зачаття Пресвятої Богородиці є важливим моментом в історії спасіння, є його початком і є перемогою над сатаною: «Зачаття святою Анною непорочної Діви Марії є зачаттям непорочності, в якій дано спасіння цілому людству, в якому завдаток оправдання людства перед Богом. Це Божі кроки в людському роді на шляху до спасіння світу, котрі він започатковує через вибрання непорочної дівиці і Її обдарування ласкою бути вільною від гріха, тому від самої першої миті свого життя вона стає перемогою Божою над сатаною».

Єпископ зазначив, що збереження Пресвятої Богородиці від первородного гріха є Божим даром, який ми отримуємо через Хрещення і продовжуємо його приймати у Таїнстві Покаяння. Однак, цей дар не робить життя людини легким і безтурботним, а потребує, щоб його прийняти і відповісти на нього, що Пресвята Богородиця зробила у час Благовіщення: «Празник непорочного зачаття означає, що Пречиста Діва Марія була охоронена від первородного гріха. Тут немає її заслуги, а це щирий, чистий, безкорисний Божий дар. Ми цей дар отримали лишень після хрещення, в якому є звільнення від первородного гріха і особистого. Цей дар продовжує жити в нас через Тайну Покаяння. Але, щоб нам не здавалося, що цей дар зробив її життя таким безпечним і спокійним, мусимо усвідомити, що цей дар, це Слово Боже до Пречистої Діви Марії, очікувало від Неї відповіді, тому що Бог завжди обдаровує людину в діалозі. Це таїнство непорочного зачаття як дару, котрий був прийнятий з відповідальністю, відкриємо у Благовіщенні, бо тут воно отримало своє звершення».

Владика закликав присутніх, щоб теж відповісти на цей Божий дар, незважаючи на всі обставини і перешкоди: «Ми, що беремо участь у святкуванні цієї історичної біблійної події, мусимо для себе усвідомити, що це є теж даром і для нас. Зупинитися на мить, закінчити оте життя, яке маємо сьогодні і, подібно як Пречиста Діва Марія, своєю рішучістю та безкомпромісністю сказати Богові “Нехай тепер буде Твоя воля”. Щоб ті слова, казані щодня у молитві “Отче наш”, перестали бути лишень побожними словами, які не торкаються нашого життя. Мусимо навчитися довіряти Богові навіть тоді, коли зовсім не розуміємо чого Він від нас хоче і куди нас веде. Коли всі обставини нашого життя нам суперечать, мусимо мати силу віри сказати Богові “нехай станеться”».

По завершенні Літургії Єпископ подякував оо. Василіянам за запрошення. З Владикою Тарасом співслужили священики чину Святого Василія Великого та з околиць Червонограда.

Прес-служба Стрийської єпархії