На Миколаївщині молитовно вшанували жертв більшовицького терору, розстріляних поблизу с. Заклад

У неділю 25 червня 2017 року, в рамках святкування храмового празника Співстраждання Божої матері у с. Заклад Миколаївського району, відбулося вшанування пам’яті жертв трагедії в Закладівському лісі, яка сталася 27 червня 1941 року. Під чудовий спів молодіжного хору м. Миколаїв, за участю отця пароха Андрія Павліва, сотрудника о. Руслана Царя, гостей о. Степана Цихуляка, о. Ігора Ільківа та місцевої громади, біля фігури Божої Матері була відслужена празнична Літургія. На завершення, усі вирушили на освячення відновленого місцевим каменярем п. Степаном Янівом монументу Божої Матері, який ще віддавна поставили на місці трагедії, і який, знову ж таки із новим «нашестям» більшовиків був звалений.

27 червня 1941 року більшовицька влада вивезла в Закладівський ліс, що знаходився неподалік маєтку графа Скарбека, 12 чоловік «нескореної еліти» (серед них і директори шкіл, і працівники вищих навчальних закладів, старшини УГА). Там, під глушний шум заведеного трактора усі, крім одного, − бухгалтера сільськогосподарського ліцею п. Лева Куца, були розстріляні і зариті в братській могилі.

Під час розстрілу Лев Куц повернув голову в бік і тому куля пробила йому тільки верхню щелепу. Таким чином, урятований Богом чоловік, утік і вже в скорому часі, після відступу більшовиків розповів про трагедію, що сталася, показавши місце могили. З Миколаєва і навколишніх сіл зібралася велика кількість людей, які відкопали розстріляних. На похорон жертв сталінського терору прибуло багато тисяч жителів Миколаєва та його околиць. Після Літургії, у храмі святителя Миколая, яку очолив о. Володимир Федусевич, траурна процесія вирушила на цвинтар, де і було поховано всіх загиблих.

Нехай живе добра пам’ять усіх тих, хто поклав своє життя за кращу долю нашої Батьківщини!

Повідомив о. Руслан Цар

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.