На парафіях сіл Трибоківці і Квітневе перебувала ікона Богородиці з Тучного

m-O7pAfyKfMЗ нагоди проголошеного Святішим Отцем року Милосердя, у період з 18 по 30 березня 2016 року, у селах Квітневе і Трибоківці, що на Жидачівщині, перебувала копія чудотворної ікони Богородиці з Тучного. За час перебування святині, вірні численно приходили до місцевого храму і просили у Небесної Матері заступництва та помочі для парафії і дякували за отримані Божі ласки. Присутність ікони стала особливою нагодою для молитви парафіяльних спільнот «Матері в молитві», які щодня збирались у храмі, возносячи Господу свої материнські молитви і прохання.

Довідка:

Тучнянська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці
(знаходиться у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці у с. Тучне Перемишлянського району)

На початку XVII ст., поблизу села Тучне, пастухам з′явилася на пні ікона Пресвятої Богородиці. Селяни намагалися перенести її до церкви, однак ікона дивом поверталася на попереднє місце. Після молитви та постанови звести на цьому місці храм, її повернення припинилося.

У 1690 році тут було збудовано дерев′яну церкву, а в 1900 році, на її місці постав мурований храм, де чудотворна ікона зберігається досі. В 1902 році папа Лев XIII надав іконі повний відпуст у дні Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та Переставлення св. ап. і єв. Івана Богослова (9 жовтня) і «по празденствах».

Збереглися документальні записи, що у 1690, 1711 та в 1712 роках ікона плакала. Тут також зазначено, що ікона вже була у цей час коронована.

18 квітня 2008 року, владика Юліян Ґбур, єпарх Стрийський, вніс Тучнянську ікону до реєстру чудотворних ікон УГКЦ. 24 жовтня 2010 року відбулося відновлення її коронації, яке здійснив владика Тарас Сеньків, апостольський адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ.